ALMY OD LOUISE VUITTONA

By Elizabeth Lore - 7/19/2014

Napadlo mě sepsat něco o kabelkách Louis Vuitton. Konkrétně o modelu Alma MM a BB, které mám doma. Velikosti Alma kabelek určitě znáte. Od největší po nejmenší je to GM, MM, PM a nakonec BB. Velikost GM je taková opravdu hodně obrovská a zatím jsem ji nikde nepotkala. Velikostně mi připomíná spíš tašku do fitka. Pak následuje velikost MM. Byla to moje první Alma. Je velká a vleze se do ní prostě všechno. Není k ní popruh, protože by na popruhu ani nevypadala dobře. Je to kabelka do ruky, ne na rameno nebo crossbody. Další velikost je PM a ta je taková už kapku maličká. Vleze se do ní dost, ale větší zrcadlovku (to jen pro představu) byste do ní nenacpali. Taky nemá popruh a ani by se k ní nehodil. Jediná Alma, která má popruh, je velikost BB. Je to vlastně mini verze modelu Alma a dá se nosit na rameni, v ruce a nebo crossbody. Ke každé Almě je stejně velký zámeček a dva klíčky. Nerozlišuje se u nich velikost kabelky, vždy je velikost zámečku a klíčků stejná. Vlastním tedy Almu MM a BB. Dá se říct, že mám jednu hodně malou a jednu hodně velkou. Materiál je Vernis a tak vám k němu něco řeknu. Leckdo by řek, že je tento materiál špatný, špatně se čistí a lehce se poškrábe. Ale opak je pravdou.


Kabelku Alma MM Rouge Grenadine jsem si koupila v roce 2012 a pořád je jako nová. Když se mi ušpinila, hned jsem to setřela jednoduše prstem. Tím, že je materiál tak lesklý, tak případnou špínu vůbec nenasaje a jde hezky setřít a vyčistit. Jelikož ji mám už dva roky, tak se mi ji podařilo i odřít o zeď, ale ani vám neřeknu na jakém místě se odřela, protože to prostě není vidět. Nic se jí nestalo. Je to maximálně kvalitní kabelka, která stále drží tvar, nemůže se nijak pomačkat či zmuchlat (pokud po ní nešlapete a necpete do ní něco, co se do ní nevleze).


Kabelku Alma BB Rose Indian jsem si koupila celkem nedávno, tedy v roce 2014. Je jiná jen v tom, že má uvnitř jiné kapsičky. Tím, že je tak maličká, nemá uvnitř kapsičku na telefon. Je tam jen klasická malá kapsička na kreditky a doklady. Plus je k ní tedy popruh, jak už jsem uvedla výše. 

Vždycky si vyberu hodně křiklavou barvu. Dříve jsem byla blázen do béžových, tělových a hnědých barev. Ale už pár let je to úplně naopak. Barvy mě přitahují a čím výraznější, tím lepší. I tak ale obdivuji krásné světlé barvy. Pokud jde o Almu, moc se mi líbí Rose Angelique. Je to klasická tělová barva a pořád nad ní uvažuji. Chtěla jsem ji už na počátku, když jsem si tohoto modelu vůbec všimla. Ke kvalitě tohoto modelu bych jen dodala, že je dost možné, že uvidíte hodně poničené Almičky. Je to tím, že ne každý se chová ke kabelkám normálně a ne jako zvíře. Samotná jsem někdy v šoku, když vidím totálně zmuchlanou Almu. Já svoje Almičky nijak extra nešetřím, beru si je i na chatu nebo na cesty do zahraničí. A musím říct, že jim nic není a jsou čisté a tvarově v pořádku.


Pro dnešek je to všechno. Užijte si zbytek dne!

 • Share:

You Might Also Like

34 komentárov

 1. nice bag ;]


  i invite to me too
  www.live-style20.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 2. Líbí se mi, jak jim říkáš Almičky, jde vidět, že to pro tebe není jen věc, ale že do tvého života jednoduše už patří. :-D Možná právě proto je máš v tak vynikajícím stavu, už jen z hlediska přístupu, a to se cení.

  Každopádně ta MM Rouge Grenadine má hodně libovou barvu, na to, že jsem zrovna ve stádiu (troufám si říct, že tak jak ty před pár lety), kdy se zahrnuju spíše doplňky tělové barvy a nebo u mě vítězí černá a bílá, překvapilo mě, že mě ta barva tolik zaujala. Určitě bych váhala, kdybych do ní šla, ale vím, že bych do ní nakonec šla. :-D Člověk jako já se bojí výrazných barev už jen z toho důvodu, že ho v takovém malém městě, jako je to, ve kterém bydlím, lidé uvrhnou jejich pohledy, které se ani nesnaží nijak skrýt. Nebudu házet všechny do jednoho pytle, ale kam se hrabou maloměsta na ty větší.

  Každopádně z fotek bych odhadla, že je máš úplně nové, to si zaslouží vážně obdiv, jejich majitelka je třída. ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jsem JEN žena, takže se bohužel zvládnu zamilovat do kabelky. HAHA

   Víš, když už to stálo tolik peněz, tak se k tomu nebudu chovat jako hovado. Upřímně to i odsuzuji. Ničit věci, ať už to stálo kolik kdo chce. Doufám, že se mi s Almou nic nestane, protože opravit to prostě nepůjde. Někdy je to stres. Nejednou mi do té kabelky někdo vrazil a nebo se mi o ni otřel (například v obchodech a kdekoliv na ulici).

   Brno sice není malá ves, ale stejně na mě lidé koukají a to jen kvůli té barvě kabelky. Výrazné jsou obě dvě (MM i BB). Dokonce jsem jela jednou do Prahy a přiběhla za mnou paní se klupinkou lidí, že je moje čtnářka z blogu a že si mě všimla díky Almičce! Takže mám s Almou i super zážitek. :)

   A moc děkuji za pochvalu. Fakt se snažím, aby byly čisté a hezké. Ušpiněná Alma není Alma! :)

   Smazat
 3. Kabelky máš krásné. Kterou z nich máš raději? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani jednu. :) To nejde určit! A až budu mít ty Almy tři, tak to bude ještě těžší! :) HA

   Smazat
 4. Eli, ta kabelka má tak výraznou barvu, že jsem tě poznala hned jak jsi prošla :) do teď s dětmi vzpomínáme jak jsme v Praze potkali tak známé a úžasné blogerky . Bylo to moc fajn .Přeji krásný den. Michaela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! Akorát jsem o tom jedné čtenářce vyprávěla (zde v komentářích). S Luckou nás to tehdy dojalo, bylo to super. :)

   Smazat
 5. Krásná kabelka.

  http://missalexy.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 6. Krásné kabelky...jen tě tedy opravím, k Almě PM popruh je a já ho mám, ale kupovala jsem ho zvlášť na doporučení v LV. Nevím, jestli se dělá i ke kabelkám ve Vernis, ale k Epi určitě ano. Hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsi ho kupovala zvlášť, tak k ní není. Jen je možné si ho přikoupit. Popruh je pouze k Almě BB.

   Máš na Almě PM i očka na uších kabelky? Abys měla popruh za co připnout?

   I tobě hezký den a děkuji za info! :)

   Smazat
  2. Ano, jsou tam stejná očka, jak u BB.

   Smazat
  3. Kamarádka má Almu PM taky a má normální očka. A opravdu, pokud vím, tak jiná očka (tedy přídavná na popruh) má jen Alma BB. :)

   Smazat
  4. Opravdu tam jsou, zkus pohledat na netu, někde to jde vidět. Nevím jakou má, ale u Epi jsou...klidně ti pošlu foto na mail

   Smazat
  5. Vidíš, asi je to tím, že ji máš v Epi! Nic mi posílat nemusíš. ;)

   Ale děkuju za info, jsem moudřejší a jsem ráda, že to vím!

   Smazat
 7. Nádherné kabelky!!! Mohla bych se prosím zeptat(i když to nesouvisí s tímto postem),dá se v Parndorfu bez problému platit kartou nebo musím mít hotovost?
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeš platit kartou, eurem i korunama. :)

   Smazat
  2. i českejma korunama? a v jakých krámech třeba? děkuji to jsem vůbec netušila

   Smazat
  3. Vlastně Parndorfu ne. Promiň!

   Smazat
 8. ta maličká BB mě naprosto okouzlila! :) strašně se mi líbí v béžové (nude nebo jaká to je přesně nevím), ale i tahle tvoje výrazná je super <3 právě u té malé se mi líbí, že má i popruh, pro mě je to docela zásadní, jsem zvyklá nosit kabelky na rameni, takže BB u mě určitě vede :))
  hezkou sbírku máš, Eli! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu tělovou jsem si chtěla koupit. Měla jsem ji v ruce. Nakonec jsem vzala tuhle. :)

   Ale tu tělovou mám v plánu. Snad ještě tento rok! :)

   Smazat
 9. Kabelky jsou super :) ale škoda, že nemáš fotky těch dvou u sebe. Pro porovnání barev a velikostí :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já takovou fotku mám, ale nehodila se mi sem. Tak příště!

   Smazat
 10. , amazing LV xoxo

  N@NY

  This week's (Oh So Floral)ootd is up on my blog ,
  come & drop me some love sweetie ,,

  http://artofnanyslife.blogspot.com/2014/07/hello-july-2014.html

  P.S. Follow me on insta & i will instantly follow back @nanyslife

  OdpovědětSmazat
 11. moje vysněná, hned ta první :-) MMáš super vkus, nádherná

  OdpovědětSmazat
 12. Tvoje Almičky jsou nejkrásnější. Hezčí jsem neviděla!

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!