MOTIVACE

By Elizabeth Lore - 10/24/2014

Dneska mi došel jeden fakt, od kterého se budu odrážet vždycky, když budu potřebovat. Zároveň je to způsob, jak se zbavit toho, co vás brzdí, omezuje a co vás může i zničit, úplně zbytečně. Ten fakt je ten, že minulost je mrtvá, už prostě vyhasla. Když budete věnovat energii přemýšlení o minulosti, nebudete stoupat a zlepšovat se tak, jak byste teoreticky mohli. A abysme nezůstali celý život zaseklí na teorii, je třeba něco udělat. Ať už jde o cokoliv. Pokud máte sny, nemusíte se za nimi hnát. Deptat se tím, že to nevyšlo tak, jak mělo. Je důležitý si říct a uvědomit, že jste to dotáhli, i když jste nevyvázli bez zranění. Jakmile vám tohle dojde, pusťte se do dalšího cíle. Rozhodně se už ale netrapte tím, co se stalo. Všechno se to na vás odrazí. Stejně jako se na ojetém autě odrazí to, jak jste s ním zacházeli, tak se odrazí všechno zlé na vás. A děláte si to vy sami a to zcela zbytečně. Být dole, na dně, to je chvíle, kdy je třeba vstát. A tu možnost máte vždycky. Můžeš bojovat, můžeš to i vzdát, můžeš to pokazit, ale hlavně to můžes zkusit kdykoliv znovu. Co třeba pomohlo na začátku toho všeho mě? Hudba a texty, které pro mě něco znamenají i dnes. Moje cesta za životem a za hledáním síly začala před 7 lety. Za 7 let toho můžeš hodně pokazit, hodně napravit a hodně vytvořit. A je jedno, že šlo všechno třeba zlou a bolestivou cestou. Hlavně, že to je tak, jak to je. Protože takhle jsem to chtěla, byť se to často zvrtne. Byť o sobě pochybuju každou minutou v životě, nevykašlu se na to nikdy.
 • Share:

You Might Also Like

17 komentárov

 1. krásně napsáno, dneska jsi mi dodala sílu :) jelikož mám období kdy se pořád obávám a nevím jak se v určitých věcech rozhodnout. Můžu se zeptat v čem tkvěla tvá cesta za hledáním síly před 7 lety ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to nijak nekonkretizovala. Ale jsem ráda, že ti to něco dalo.

   Smazat
 2. Tohle jsem potřebovala slyšet... děkuju

  OdpovědětSmazat
 3. Od té doby co stojím na vlastních nohou jen poslouchám od ostatních, že něco nejde, nebo něco nedokážu. Přitom vše je jen o tom, věřit a odevzdat svoje starosti a problémy "výš" .. Někde jsem četla, že bůh, vesmír, whatever nám naloží jen tolik, kolik jsme schopní zvládnout. Toho se držím, pomáhá to. A z vlastní zkušenosti o všem špatným si po čase řekneš, že kdyby se to nestalo, nepřišlo by spousta ještě lepších věcí. Jsem vděčná za každý den, snad to po čase pochopí všichni, že minulost je pryč a stačí jen myslet pozitivně a neutápět se v negativech :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ne všechno špatný jsem unesla a ne za všechno jsem vděčná. Radši bych byla, kdyby mě to obešlo. Ale jak říkám, minulost je mrtvá.

   Smazat
 4. Krásně napsáno, moje slova. Úplně mi mluvíš z duše :)

  Giveaway Realash ♥

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, to je přesně ono! Škoda, že si to uvědomuje jen tak málo lidí... A stejně málo lidí má k životu pozitivní přístup... Snad se to jednou změní..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdy jsem pesimista, jsem nagativní. Ale bojuju s tím a vždycky jsem nakonec šťastná. :)

   Smazat
 6. Aho Elii :) chtěla jsem se zeptat, jestli bys napsala článek o tom, jak momentálně nejraději trávíš čas, na co se zaměřuješ co plánuješ :) prostě něco o Tobě :) Přeji hezký den a dobrou náladu :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to by byl asi až moc osobní článek a já teď svoje soukromí moc nerozebírám ani s rodinou, natož na blogu. Ale kdyby byla nálada, tak to třeba sepíšu. Ok?

   Smazat
 7. Moc krásné, tohle jsem potřebovala číst! Děkuju!

  OdpovědětSmazat
 8. Hezky napsane. Ja se porad hranu v minulosti a nemuzu zapomenout. Nebo spis smířit se. Chtela bych vratit cas. Udelat veci jinak. Správně. Je mi 34. Vim ze to nejde. Ale proste mi to v tom mozku jeste neprecvalko a stále jsem pesimista. Preji krasne Vánoce a hodne stesti.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!