VLASOPOST

By Elizabeth Lore - 12/04/2014

Dlouho tu nebyl žádný vlasopost. Blíží se Vánoce a tak jsem si řekla, že vám sepíšu už dlouho slibovaný článek o mých vlnách. Sice tu nemám nafocený postup, ale popíšu vám kroky. Vlny ve vlasech si dnes můžete vytvořit několika způsoby. A věřte, jde to a nezaberte to tolik času, jak by se mohlo na první pohled zdát. Samozřejmě, pokud jde o vlnění vlasů kulmou a žehličkou, tak je to předně o zručnosti a zvyku. Vlasy si kulmuji opravdu ráda a postupem času jsem se naučila vlasy kulmovat docela rychle, během několika minut. Zvládnout to můžete taky. Dnes vám popíšu, jak loknuji vlasy já. Tedy můj způsob. Moje rady, jak na to. Postup je jednoduchý. Kolem uší po celém obvodu hlavy sepnete vlasy do poloculíku. Začnete kulmováním odspodu, pramínek po pramínku. Pro větší objem doporučuji kulmovat pramínky tak, aby byl každý pramínek jinak hustý. Kolem obličeje loknujte vždy slabé pramínky, působí to pak jemněji a uhlazeně. Kulmu musíte vždycky držet ze šikma, aby se vám na hlavě nevytvořily prstýnky. Vlnky vlněné tímto způsobem, který popisuji, by měly vypadat spíš jako spirála. Kdybyste kulmu nedržely ze šikma, vlnky by se točily do prstýnků a celkový účes by vypadal opravdu úplně jinak.


Nikdy nesmíte zanedbat ochranu vlasů. Péči o vlasy věnuji hodně času a bylo by velkou a zásadní chybou vynechat ochranu proti teplu. Nakonec si můžete vlasy i natužit nebo nalakovat. Ale nikdy nepoužívejte tužící přípravky během loknování. Vlasy by se mohly spálit a zničit. Až budete mít vše hotové, doporučuji dát do konečků trochu oleje na vlasy. Po takové tepelné úpravě vlasům olejíček jen prospěje a vlny budou vypadat zdravěji a leskle. Olejíček dávejte opravdu jen do konečků. Kdybyste daly olejíček i do délky vlasů, vlny by mohly ztěšknout a účes už by neměl takový objem. K objemu si samozřejmě můžete dopomoci i lakem na vlasy. Stačí vlasy v předklonu lehce přestříkat a do konečků můžete dát trošku pěnového tužidla, pokud tyhle produkty vynechat prostě nechcete. Moje vlasy to nevyžadují, takže se bez toho obejdu. Někomu vlny ve vlasech ihned slehnou a tam se bez tužidla neobejdete. Pokud máte vlasy jako hřebíky, vyzkoušejte elektrické natáčky, k vlasům jsou mimo jiné obzvlášť šetrné. Mě sice nevyhovují, ale ze zkušeností kamarádek vím, že na hrubé vlasy je to dobrá volba. Aplikace je trošku časově náročnější, alespoň pro mě, ale i to je o zvyku a o zručnosti. Pro dnešek je to všechno, užijte si den!

 • Share:

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Moc hezké vlny :) jakou máš kulmu? Konickou nebo klasickou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. klasickou od Remingtonu - ale průměr musí říct Elizabeth, ten si nepamatuju :)

   Smazat
  2. Já si ty centimetry také nepamatuji. Ale je to ten základní rozměr. :)

   Smazat
 2. eli, nevím jestli jsi to tady někdy psala, ale můžu se zeptat jakou kulmu na vlasy máš? nebo jakou by jsi doporučila?
  Jinak děkujeme za super návod! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Wendy, mám kulmu s klasickým průměrem, tu tenkou. A je to značka Remington. Ale musím říct, že stejné vlny si udělám i s jednou lacinou kulmou za 400,-. Je to neznačková kulma, ale taky poslouží. :)

   Smazat
 3. Tvé vlasy se mi moc líbí, vlny máš vždycky dokonalé :)

  LINZICLIP Giveaway

  OdpovědětSmazat
 4. krásné vlásky :) nechceš nám ukázat celý outfit? krásná kožíšková vestička :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten outfit není aktuální a ani jsem ten outfit celý nefotila. :)

   Smazat
 5. Krasne lokne, no mne nie jasne, ako to myslis s tym sikmym drzanim kulmy. Nedalo by sa foto?
  Moje lokne vyzeraju uplne inak.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!