OTÁZKY

8/14/2015

Všem přeji hezký den, jak jsem slíbila, mám pro vás článek plný informací a hlavně odpovědí. Doufám, že vás dnešní článek nezklame, musela jsem se hodně přemlouvat, abych se do něčeho takového vůbec pustila. Za dobu psaní mého blogu jste si mnozí jistě všimli, že nejvíc se toho o mě dočtete v komentářích pod mými články. V odpovědích na vaše komentáře se o mě vždycky dozvíte něco víc a vždycky se z nich dá mnohé vyčíst. V tomto článku bych také chtěla poděkovat za všechny vaše milé vzkazy, zprávy a emaily. Každý mě vždy potěší a pokaždé si je ráda přečtu. Nikdy mě nepřestane udivovat, kolik hezkého na mě někdo dokáže vidět. Blog je totiž o něčem jiném a já si dost dobře uvědomuji, že díky blogu působím na lidi úplně jinak, než ve skutečnosti - tedy spíše hůř, arogantně, volnomyšlenkářsky a příkře. Rozhodně to tak ale není, jen je to těžké adaprovat se plnohodnotně do svých článků a vystupovat co možno nejvíce realisticky. A právě proto si vážím každého svého čtenáře, který mě má rád a který ví, jak to je.


1) Eli, mám takovou otázku, jelikož sama teď takovou věc řeším, možná neodpovíš, ale zkusím to. Chtěla jsem se zeptat, proč ses rozešla s přítelem, působilo to na mě, že se máte moc rádi a že je vše v pořádku. 

Rozešli jsme se po šesti letech. Myslela jsem, že spolu zůstaneme, on si to myslel také. Pak nastala velká spousta problémů, jeho chování mě zahnalo do kouta a už jsem to všechno nezvládala, ani fyzicky, ani psychicky. On na tom byl podobně, ba i hůř. Rodina a život s ním mi chybí, ale vím, že bych zase trpěla. Můj názor je, že i on beze mě bude jednou šťastný. Trápili jsme se už oba dva. Kompletní rodina není zárukou šťastného žití. Nebyl špatný člověk, ale myslím, že za mnohé své činy se do dneška stydí a předstírá sám před sebou, že se to ani nestalo.

2) Natočíš někdy nějaké video?

To se zřejmě nikdy nestane. Doposud jsem na to neměla čas. Blog je mým koníčkem, předně kvůli focení a psaní. Videa už mi žádnou radost nepřináší. 

3) Jak se má tvůj chlapeček? Bude mít nějaké sourozence? 

Myslím, že i přes aktuální rodinné komplikace se má dobře. Má dobré rodiče a to je myslím základ. Byť spolu rodiče nedokážou vyjít na jedné hromadě. 

4) Jste ještě kamarádky se Shoesmaniac? 

Vidím, že moji čtenáři zaregistrují opravdu všechno. Kamarádky jsme stále, jen teď máme obě dvě velkou spoustu změn ve svých životech a tak už se tolik neflákáme v kavárnách a v obchodech. Myslím, že naše přátelství je opravdové, takové, které vydrží. Hlavně máme těch kamarádek obě dvě víc, jen o nich moc lidé na internetu nevědí, jelikož nejde o blogerky. Proto se hodně propírá hlavné vztah mezi mnou a Shoesmaniac. 


5) Jaké máš teď další plány se svým životem? Svatba? Dítě? Práce? Stěhování?

Plánů je vážně hodně. Práce mým životem opět prošla, avšak lepší pro mě bude studium, které mi vnuknul můj M. Buď nastoupím znovu na UMPRUM, kde si dokončím poslední roky. Anebo nastoupím na úplně jiný obor. Stěhování už mám také za sebou. Přestěhovat se pro mě není nic traumatizujícího, cestuji celý život. Žila jsem už v několika městech a nikdy jsem s tím neměla problém. Mám ráda změny, respektive se jich nebojím a jdu si za svým.

6) Ráda bych se zeptala, jak tě změnilo mateřství a v čem. Pokud tě změnilo. 

Mateřství mě změnilo. Už v těhotenství se ze mě stal někdo jiný. Nikdo člověku nemůže být blíž, než jeho dítě. Byla to pro mě velká životní zkouška a zanechalo to ve mě hodně. Jako matka už si nenechám od lidí tolik líbit a jsem odvážnější, jelikož vím, že nejde jenom o mě. Co se týče mého zjevu nebo osobnosti, nemyslím si, že by se ze mě stala typická matka. To byl můj cíl. Důležité pro mě je, že umím skvěle vařit, postatat se o domácnost a že mám zdravé dítě. Jako matka jsem sama před sebou vše zvládla. 

7) Já bych se chtěla zeptat, na co jsi v životě nejvíc hrdá a za co se naopak stydíš/chtěla bys smazat?

Jsem hrdá na krásné vztahy, které v rodiné máme. Protože když vidím, jaké to je jinde, je to děs. Lidé se už k sobě neumí chovat slušně, nemají se rádi a nehledí si své rodiny. Mentalita dnešní společnosti je prostě odporná. 

8) Eli, já bych se chtěla zeptat, jak staré máš sourozence. Párkrát jsi zmínila sestru s tuším, že máš ještě bratra. Trávíte spolu hodně času? 

Moje sestra Šárka má 30 let, bratr Jan má 34 let a nevlastní bratr Michael má 20 let. Nejvíce se vídám se svojí sestrou, co se sourozenců týče. Bratr Jan s námi skoro ani nevyrůstal, brzy se osamostatnil a tak se naše cesty během let scházejí a rozcházejí. Vztahy máme ale dobré, ne vřelé. Bratr Michael byl pro mě ještě minulý rok cizí, neznali jsme se. Vztahy jsou v tomto případě spíš komplikované, ale co se dá dělat.

9) Nikdy jsi moc nepsala o mamince, jen tatínek. Měla jsi šťastné dětství a žila jsi v úplné rodině? 

Jak jsem zmínila výše, úplná rodina není zárukou šťastného žití. Vyrostla jsem s otcem a sestrou, byli jsme šťastní, byť nás jako děti potkalo hodně zlého. Dnes je pro mě důležité, abych viděla úsměv sestry a otce, tím žiji. Matku jsem neznala, odešla, když mi byl rok a půl. O to jsem silnější, samostatnější a bohužel mnohdy i trochu bezcitná a zbytečně tvrdá. Musím ale podotknout, že v dnešní době jsou to užitečné vlastnosti. Před několika měsíci jsem se s matkou viděla poprvé v životě, byť jsem to nijak neplánovala. Bylo to příjemné, ale opět se to nevyvedlo. Momentálně se opět nestýkáme a já to nechávám raději volně plynout.10) Chci se zeptat, jestli bylo těžké se od tvého přítele odpoutat? A pak mám ještě jednu otázku, je tvůj nynější přítel v něčem podobný tvému bývalému nebo naopak?

Bylo to velmi těžké. Kdyby to nebylo těžké, rozešla jsem se s ním už před lety, ne teď. Ono by to bylo i rozumné, snažím se jednat správně a v zájmu všech. Kvůli synovi musím myslet ale předně na sebe a na něj. Pořád jsem doufala, že to jednou ukončí on. Vzhledem k tomu, jak se mnou ve vztahu jednal, myslela jsem, že ho to nebude dlouho bavit a sám to se mnou ukončí, nestalo se tak a pak už mi došla trpělivost a city jsem odsunula na stranu, zvítězil rozum. A teď k druhé otázce. Můj nynější přítel mu podobný není vůbec, i když se při každém minimálním náznaku podobnosti s ním hodně vyděsím. Je to jako postižení a doufám, že to jednou přestane. Co se týče vzhledu, opět tam není žádná podobnost.

11) Chci se zeptat jakou posloucháš hudbu?

Poslouchám EDM, rock, pop, hip hop, rap, house. Je to hodně velký guláš, ale to je mou osobností, ve všem se najdu.


12) Jaká je tvá profese, případně čím se živíš?

Moje profese je nepojmenovatelná, respektive žádná není. Živila jsem se jako recepční, barman, prodavač, operátor a tak dále. 

13) Kam pojedeš letos na dovolenou?

Pro mě je dovolená každý víkend. Na dovolenou jsem nikdy nijak nejezdila, to jste si na blogu mohli i všimnout, dokumentovala jsem jen New York v USA a tento rok Livigno v Itálii.14) Jaké vlastnosti si na sobě nejvíc vážíš?

Odvaha, nestálost, věrnost, cit.

15) Co pro tebe znamená tvůj blog a jak by ti bylo, kdybys v jeho psaní nemohla dál pokračovat?

Můj bývalý přítel mě nejednou nutil ke smazání celého blogu. Vadila mu moje publicita, moji čtenáři, moje záliba ve fotografování. Nikdy jsem to neudělala, protože je to moje dílo a baví mě to. Jsem ráda, že jsem si blog kdysi jen tak založila, ještě v dobách, kdy to nebyl takový trend a že z toho stále těžím velkou porci radosti a zkušeností.

16) Do jakých věcí investuješ nejvíc?

Nábytek, elektronika, kabelky.

17) Kde se vidíš za pět až deset let?

Na stejném místě. Jsem nestálá, ale jsem šťastná tam, kde jsem. Snad poprvé v životě necítím nutkání něco měnit. Ani nepatřím mezi tu skupinu lidí, která si neustále stěžuje na ČR a podobně. Jsem spokojený a hlavně vděčný člověk.

18) Plánuješ do budoucna další dítě?

Vždycky jsem chtěla mít dvojčata, chtěla bych dvě dcery. Ale vzhledem k aktuální situaci (rozpad rodiny) je to pro mě neaktuální téma. Ale samozřejmě nad tím často přemýšlím, jaké by to bylo.

19) Jak si představuješ svoji svatbu?

Las Vegas, klasická oddací síň, jeden svědek, krásné bílé šaty s velkou sukní, nejlépe bosá a nakonec jen hostina v ČR s rodinou.

20) Proč jsi se nechala přejmenovat?

Když jsem byla malá, hrozně moc se mi líbilo jméno Elizabeth. Když jsem si měnila křestní jméno, řekla jsem si, že to změním kompletně i s příjmením a tak jsem si dala takové příjmení, které mě prostě jen tak napadlo. To dokonale popisuje moji povahu, mimo jiné.

21) Co se stalo se Shakurem?

Shakur zemřel.


22) Proč jsi nedokončila střední školu?

V tom období to pro mě nebylo lehké, ve třídě jsem se mimo jiné víc a víc potýkala se šikanou a utlačováním. A s rodinou jsem to měla také těžké, byla to pro mě životní krize, která vyžadovala jasné kroky. Následoval můj odchod ze společné domácnosti a přestěhovala jsem se do centra jménem CESOP (tedy centrum sociální prevence). Ve třetím ročníku SŠ mi bylo ukončeno studium. Mrzelo mě to. V té době jsem neměla problém s učivem, ani s ničím jiným. Všechno směřovalo dobrým směrem. Navštěvovala jsem několik mimoškolních aktivit, které se týkaly rozvoje, práv, umění a matematiky - to mě bavilo obzvlášť. Snažila jsem se jít správným směrem, ale nevyšlo mi to.

23) Je pravda, že tě bývalý přítel mlátil?

Je.

24) Jsi zasnoubená s K nebo s novým přítelem?

Jsem zasnoubená podruhé v životě. Tedy s novým přítelem.


25) Kolik jsi kdy byla schopná najednou utratit peněz za oblečení?

Nikdy jsem to nepočítala. Ale pokud jde o oblečení, maximálně pár tisíc. Pokud bychom se měli bavit o doplňcích a špercích, byly by to spíš desetitisíce.

26) Jakou  knihu a film máš nejraději?

Markýz de Sade - 120 dnů sodomy a K. J. Erben - Kytice. Filmů je hodně, jsem velký filmomaniak. Mám ráda Vlka z Wallstreetu, Pulp Fiction, Maleficent, ale také spoustu starších filmů s Belmondem, Budem Spencerem a podobně.
27) Jak se díváš na dnešní situaci kolem uprchlíků? Myslím, jaká vlna nenávisti a odporu se zvedla na sociálních médiích.

Pokusím se to zkrátit. Pokud by šlo opravdu o uprchlíky, mělo by se jednat o rodiny, ne o muže, kteří připomínají spíš vojáky. Je mi zcela jasné, že média to nafukují, ale útoky jsou čím dál častější, jejich náboženství mě děsí a mentalitu takových lidí a způsob žití neuznávám.

28) Jak bys popsala sama sebe?

Někdy si říkám, že nemám daleko k úplnému zešílení. Myslím si, že jsem silný člověk, který se jen hodně odsuzuje. Jsou chvíle, kdy si opravdu věřím, jindy bych se ale nejraději zahrabala do země. Kvůli tomu nechávám ležet ladem spoustu věcí, které by si zasloužily více pozornosti a jsem si vědoma toho, že je to škoda. Začínám na svém seběvědomí trochu víc pracovat a snad se mi jednou povede něco velkého. Jsem vzpurná, vzteklá, náladová, hodně se ohlížím za minulostí a dávám často vinu těm nejbližším.

29) Jednou jsi psala, že jsi žila s obojkem na krku. Zajímalo by mě, co jsi tím myslela, proč jsi se s přítelem rozešla? Obdivuji tvou odvahu odejít. Taky to mám podobně, ale já narozdíl od tebe ji ještě nenabrala. Děkuji za tvůj blog a za tuhle možnost otázek.

Myslím, že po přečtení všech předchozích odpovědí je vcelku jasné, co tím bylo myšleno a proč jsem se s ním rozešla. Víc a víc si uvědomuji, že je zcela zbytečné veřejnosti a čtenářům zde na blogu něco zatajovat, jelikož si vždycky všeho všichni všimnete a zjistíte si, co je třeba. Častokrát jsem až v šoku z toho, co mi sem píšete a co všechno zřejmě víte. Bude to asi tím, že mi sem přispívá i pár lidí z mého blízkého okolí, aniž bych to věděla a pak jisté věci vyplují na povrch, aniž bych o to stála. 


Otázek bylo celkem 30, ale na tu poslední jsem se rozhodla neodpovídat, autorka snad pochopí. Nešlo o nijak nepříjemný komentář, děkuji za něj, ale neodpovím na to. Už tak jsem se snažila odpovídat hodně obecně, nebýt konkrétní, neubližovat tím lidem kolem sebe a nerozvádět věci, které už jsou ve mě skoro pohřbené. Berte prosím moje odpovědi jako snahu se vám přiblížit a jako vyjádření toho, že pro mě blog není jen blog. Děkuji všem za to, že tu jste, byť ta vaše zvědavost vyžadovala z mé strany velkou porci sebezapření a také odvahy o sobě něco říct. 


You Might Also Like

90 komentárov

 1. U některých Tvých odpovědí, mám pocit, že jsem je psala já... nevím proč ale přijdeš mi strašně blízká, mám Tě ráda

  ReplyDelete
 2. Prej pes zemrel. Dyt jsi ho zabila jak jsi ho cpala cokoladou, ty cubko. Asi sis potrebovala vybit zlost z toho jak te starej mlatil ze?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Víš o tom očividně hodně co? ;)

   Delete
  2. Myslim ze bys taky jednu zaslouzil anonyme ..!

   Delete
  3. Je mi tě líto. Karma je ku*va.

   Delete
  4. k tomuhle snad ani není co dodat. Shakurova smrt je citlivá záležitost, byl člen rodiny, a když někdo napíše takovou blbost, tak je necitelný hovado.

   Delete
  5. Takových komentářů jsem tu čekala víc. Jeden mi snad nic neudělá.

   Delete
 3. Dúfam, že si dostala aj môj e-mail, pretože mi prišlo neskôr upozornenie, že niekto môj e-mail nedostal. Samozrejme, prečo by som si to prečítala skôr, než som to šmarila do koša. Ách.

  ~ Myslím, že so ShoesManiac sa k sebe neskutočne hodíte. Pôsobíte ako dva kontrasty, ako biela a čierna. Vy dve ste sa určite našli ! Tie mackové prívesky sú roz-koš-né.
  ~ So štúdiom držím palce! A viem, aké je to sa sťahovať niekoľkokrát a zakaždým na nové miesto. Ale niekedy zmena prospeje viac, ako zaužívaný stereotyp.
  ~ S novým priateľom prajem, nech to je oveľa lepšie, ako s tým predošlým. A nech si ťa chová ako bábiku vo vatičke, ako som už spomenula v maily tuším ♥
  ~ Lady GaGa ♥♥♥
  ~ Hm, som ani netušila, že priateľ bol proti blog. Avšak je len a len dobre, že si ho nepočúvla! Neviem si predstaviť, kebyže si "z ničoho nič" odišla. Menším infarktom pre mňa bola už len tá rekonštrukcia blogu, kedy si si prístup na blog blokla :D
  ~ Ľudia tušili, čo sa stalo s tvojim predošlým havom ale i tak ťa bombardovali nepríjemnými otázkami, akoby nič. Ani ma nenapadá žiaden komentár. Chvalabohu. Každopádne tá malá snehová vločka určite vniesla novú radosť do tvojho života ♥
  ~ Nádherné fotografie, ako vždy. Už to v každom článku spomínať asi nebudem.

  Som veľmi rada, že si sa nám takto "otvorila" a ukázala aj niečo zo svojho súkromia. O sebe si taktiež nemyslím, že som slabá osobnosť, avšak na niektoré veci, ktoré by sa ma ľudia možno aj opýtali, by som asi odpovedať nechcela. Keď už som si raz povedala, že na to zabudnem a zabúdam, znova by som to komentovať nechcela.

  Teším sa na ďalší článok a prajem príjemný piatok ^^~

  Nobilis Tilia Shower Gels

  ReplyDelete
  Replies
  1. Email přišel, byl úžasný. Odpověď už jsi dostala. Děkuju za opět milá slova, jsi další z mých oblíbených čtenářek a jsem strašně ráda, že mi vždycky napíšeš.

   Delete
 4. No ale my jsme všichni čekali na odpověď na tu třicátou otázku!

  ReplyDelete
 5. Taky jsem se v mnoho odpovědích našla. Článek je krásný, upřímný a je vidět, že sis s ním dala práci, už jen díky výběru doplňujících fotografií. Jsem hrozně šťastná, že jsi teď šťastná:)
  PS.jediná odpověď, která trochu zklamala jsou ty knihy:P určitě jsem čekala víc, než M.de Sade, ale to nevadí

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kniha 120 dnů sodomy je pro mě něco jako relax. Ale tvůj komentář chápu, snažila jsem se vypíchnout jen něco, co mě asi vystihuje, co se četby týče. Co se týče knih, nikdy se o nich moc nerozepisuji - chyba. Na knihy je vysazená spíš moje sestra.

   Delete
 6. Díky za tvoje odpovědi, vážím si tvé upřímnosti, i když věřím, že to nebylo snadné, když většina otázek byla asi dost nepříjemných. Ale myslím, že jsi udělala dobře, konečně jsi vysvětlila věci, o kterých se často někdo zmiňoval v komentářích a třeba nakonec předejdeš dalším případným spekulacím.

  Vypadá to, že jsi opravdu silná osobnost, co si v životě mnohé prožila, to určitě taky přispělo k tomu, jaká teď jsi (myšleno v dobrém), znáš to...vše zlé je i k něčemu dobré.

  Přeju ti, ať jsi už v životě jen šťastná :-)
  Ahoj Aneta

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak, doufám, že už nebudou další dohady o tom, co kde a jak. Silná osobnost nejsem, jen mě to ještě nedostalo na kolena, což se obávám brzy stane, i tak to ale můžu třeba ustát a jít dál. Uvidíme, snažím se to zvládat všechno. I tobě jen to dobré, díky moc!

   Delete
 7. 30.otazka, ze se tykala maleho? Tak treba zase nekdy jindy..... Procitam si tve odpovedi porad a porad dokola. S maminkou mne to mrzi a mozna i mnohe vysvetluje. I kdyz mas starsi sestru, musela ti chybet. Preji ti, abys v zivote nasla (a snad uz po boku noveho pritele nasla) stabilni rodinne zazemi, dokoncila skolu a nasla i nejake misto v zamestnani, proste se "usadila" a celkove zklidnila. Zit porad v nejakem vnitrnim napeti, v nepohode, urcite ani na zdravi neprida, i kdyz jsi ted uzasne zhubla a vypadas dobre. To, ze skvele fotis, si tu vsiml nejeden ctenar, tak treba najdes realizaci prave v tomto oboru a jednou te to i uzivi. Proc ne. Kazdopadne hodne stesti do zivota a diky za uprimna slova, muselo to byt tezke....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Presne ako si podotkla. Je vidieť, že umelecké sklony má v krvi. Možno by si fakt mala skúsiť fotografický obor ^^~

   Delete
  2. Ivonka: Ano, mimo jiné se týkala i malého a myslím si, že řeči o mém dítěti na blogu nemají co dělat, máme přece mozek, dá to rozum. To není téma na probírání na blogu. Jsem ráda, že ti článek něco dal. Díky za tvá přání, snad to výjde, momentálně se cítím dobře. Napsala jsi to hezky a dobře.

   Gabrielle Crystal RoseBonniee: Fotografkou jsem chtěla být, ale rodina byla proti. Chtěli odbornější obor.

   Delete
  3. Ja som ti to pisala uz par tyzdnov dozadu,daj sa na to fotografovanie ako povolanie,mas flexibilny cas a popritom aj skola sa da,fakt by bolo skoda nevyuzit talent,ktory je u teba ocividny.Co chcela rodina neries,chod za tym,co ta bude robit stastnou

   Delete
  4. Už s tím něco dělám, snad to půjde a nebudu se toho bát. Uvidíme.

   Delete
  5. Tak to som rada, že sa nad tým už takto zamýšľaš. Možno pôjdem raz v tvojich šľapajách a o niekoľko rokov to skúsim, ak to budem ešte takto cítiť.

   http://blog-de-la-licorne.blogspot.sk/2015/08/minnie-mouse-strawberry-lip-smacker.html

   Delete
 8. Elizabeth, přeji Ti, ať se Ti splní vše, co si přeješ a ať se Ti v životě daří!! Jsi silný člověk, i přes chvilky "slabosti" to v sobě máš!! To se pozná, klobouk dolů!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mám to v sobě, ale nálady jsou různé, což se odráží i na blogu. Každý den nemůže být sluníčkový. Díky moc!

   Delete
 9. Co se stalo Shakurovi???

  ReplyDelete
  Replies
  1. Co se týče dalších otázek, už odpovídat nechci - vyčerpává mě to a téma otázek beru jako ukončené.

   Delete
 10. Eli, jsi dobrá a hodně silná, že máš odvahu jít s kůží na trh. Veřím, že tě čekají už jen samé hezké věci. Jsi mladá a všechno máš teprve před sebou, i když se s tebou život zatím teda nemazlil. Věř tomu, že i ty špatné věci jsou k něčemu dobré. A člověka posouvají dál právě ty zlé životní zkušenosti.
  Fandím ti, drž se!!!
  Šárka

  ReplyDelete
  Replies
  1. My dvě už si píšeme dlouho a jsi jedna z mých nejmilejších čtenářek. Díky moc. I tobě jen to dobré v životě. Se mnou se to pořád nějak mele, ale snad to půjde už jen tou dobrou cestou.

   Delete
 11. Vazne dobry clanek, jsi cim dal lepsi, drzim Ti palce at se Ti dari !!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nešlo o dobrý článek. Jsou to jen odpovědi na vaše otázky.

   Delete
 12. Proc nebojujes za to, mit sveho syna u sebe? Jinak tve reci o materstvi bohuzel vyznivaji naprazdno.

  ReplyDelete
  Replies
  1. 1) Co se týče dalších otázek, už odpovídat nechci - vyčerpává mě to a téma otázek beru jako ukončené.
   2) Kdo řekl, že nebojuji o syna? Kdo řekl, že nemám syna u sebe? Kdo řekl, že o syna vůbec vedeme nějaký boj?
   3) Je důležité mít nějakou úroveň v životě a ta spočívá v mém synovi, který tady na blogu nemá vlastně co dělat. Je smutné, že to mnohým připadá zvláštní a nerozumějí tomu.

   Delete
  2. rejpalove tě maíi asi za majetek blogu a považuji za povinnost abys odpovídala na vše proto že ,,předci jsi blogerka "
   Taky jsem matka a nevím jak jinak bych popsala že mne matěrství změnilo.
   Popsat to jde hodně těžko! Takové věci se musí zažít aby člověk věděl a ne četl! Doporučují anon. aby to zkusil/a a třebas najde smysl života a nebude ho otravovat tobě Eli. Přeji ti hodně sil právě kvůli takovým ***

   Delete
 13. A jeste mne napadlo, nepridas sem, cim se (te) K. zivil? To, ze jste meli celkem dost penez neslo nevidet....a myslim, ze ti to tu dost lidi zavidelo. Bylo co zavidet??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, odpovídat na tvoji otázku nebudu. Neodpovídala jsem na takové druhy otázek nikdy a hlavně téma otázek považuji na hodně dlouhou dobu za ukončené. Ale k té poslední větě se vyjádřím. Myslím, že je zjevné, že jemu je co závidět a je to jen jeho úsilí a um.

   Delete
 14. Eli, klobúk dole, u mňa si touto otvorenosťou veľmi stúpla. Držím palce

  ReplyDelete
 15. Eli, baví Tě studovat? jaký obor by sis asi vybrala, kdyby ses nevrátila k tomu co jsi studovala?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bavilo mě to hodně. Chtěla bych zkusit programátora.

   Delete
 16. dětství jsi moc hezké neměla, když tě a tvoji sestru opustila matka. pak tě bil přítel.
  Eli, musíš si vždycky říkat, že bude líp :)
  Ty už nebydlíš v Brně?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dětství jsme měli fajn. Myslím, že to tak mělo být.

   V Brně už nebydlím dlouho.

   Delete
 17. Klobouk dolu, myslim, ze ses s otazkami poprala velmi dobre a trosku vice se tak otevrela lidem, kteri na tvuj blog chodi, a ktere zajimas :) At se ti uz jen dari a vse jde tim spravnym smerem ;)

  ReplyDelete
 18. Krásný a upřímný post, ikdyž sem tam velmi smutný. Přeji Ti mnoho úspěchů při studiu a ať vyjde ta vysněná svatba. :-) Jsi hrozně moc fajn, po tomto postu jsem si tím jistá ještě víc. <3
  Nikol

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sebralo mi to hodně sil, ale jsem ráda, že to mám za sebou. Díky moc. Jsi milá!

   Delete
 19. Elizabeth, upřímnou soustrast, přeji ti hodně síly. Mám tě ráda. P.

  ReplyDelete
 20. Ufff...abych pravdu rekla, tak jsem se opet poucila. Posledni dobou jsem na tvuj blog chodila predevsim pro pobaveni. Styl mame naprosto odlisny a tvuj projev na me pusobil tak zlvastne, jako ze te to spis obtezuje, vubec neco psat a odpovidat na komentare. Ale tvuj pribeh me dostal. A to hlavne proto, ze co se partnerskeho zivota tyce. Jsme stejne stare, ja ale nemam dite, vystudovala jsem uspesne a mam velmk dobre zamestnani. Nemam dite a nejsem vdana. Ale momentalne jit dva mesice ziju u rodicu, protoze jsem se po 5 letech vztahu, plnych hadek, lhani a bitek ze strany pritele dokazala alespon sbalit par veci a psa, (ktery je pro me jako dite)a odejit. Zbyva mi jeste velky krok a to odstehovat se uplne. Vim, jaka je to bezmoc a je mi jasne, ze s ditetem to musi byt jeste mnohem slozitejsi. Menim na tebe nazor a preji ti jen to nejlepsi. S

  ReplyDelete
  Replies
  1. Takových jako ty je na mém blogu hodně, ale od toho tu jsem, abych vás přesvědčila a abyste na mě třeba změnili názor. Je to jen o mě.

   Přeji ti hodně sil. Někdy je to až děsivé, kolik týraných je v okolí a nemluví o tom.

   Delete
 21. Obdivuji tvoji odvahu, opravdu klobouk dolů. Jde vidět, že jsi silná osobnost, neměla jsi lehký osud. Přeji ti v životě jen to nejlepší, zdravou a štastnou rodinu, stabilní zázemí a klid. To s pejskem je mi nesmírně líto, mohu vědět co se mu stalo? Naprosto pochopím pokud neodpovíš. At ti ten nový dělá radost a je tady s tebou, co nejdéle to jde!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nejsem silná, jen mě to ještě nezlomilo. Co se týče dalších otázek, už odpovídat nechci - vyčerpává mě to a téma otázek beru jako ukončené.

   Delete
 22. Po přečtení článku přeji hodně štěstí! Snad už vše vyjde!

  ReplyDelete
 23. Dobrý den Eli, pokud to není tajne, chtěla jsem se zeptat na Vas věk. Bibi

  ReplyDelete
 24. Ty jsi prostě úžasná osobnost. Přeji ti jen to nejlepší v životě :-)

  ReplyDelete
 25. Výborný článek, který spoustě lidem určitě zavřel pusu. Obdivuji tě, že jsi do toho šla.
  Spoustu životních kroků máme podobných, také mám pocit, že díky tomu je člověk silnější a má jasně dané preference. Děkuji a přeji hodně štěstí!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím, že i velká spousta rejpalů má další podněty k urážkám, ale ty hezké komentáře převažují, to je podstatné. A díky!

   Delete
 26. To musí být supr pocit lehkosti, když jsi šla takhle s kůží na trh....:) Někdy je fajn prostě ze sebe nějaké věci shodit.....a to co si o tom kdo myslí už není o Tobě ale o něm......:) Přeju vše krásné! :* V.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ani ne. Nebylo mi to moc příjemné. Ale děkuji moc!

   Delete
 27. Myslím, že by ses měla vyjádřit k tématu prostituce, bez toho, abys na někoho konkrétního poukazovala. Sleduje te spoustu mladých holek, co obdivují životní styl spočívající v nákupech a nicnedělání, a myslí si, že prostituce je snadná cesta. Tvůj názor jim může pomoct orientovat se v životě, seš jejich idol. Třicátá otázka. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kdyby taková otázka byla, vypsala bych do odpovědi hodně. Ale bojím se, že nějaké moje názory jim nepomůžou a jen je odradí. Je to o jejich mentalitě a IQ, chtějí hodně za málo. Chtějí peníze a být nevím čím, aby si získaly pozornost a u většiny hrají roli i nějaké psych. problémy a komplexy. Navíc se mi vůbec nechce věnovat takovému tématu článek na mém blogu - je to podle mě pod úroveň. Ale článek s jinou problematikou, pro kterou mám pochopení klidně sepíšu!

   Delete
 28. Tu otázku jsem tady četla, i když tu visela jen chvíli, což chápu, nebyla zrovna korektní. Nejde o článek, to je zbytečné, opravdu jen o tu odpověď.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ani ta odpoveď není vhodná na můj blog, ani ta otázka.

   Delete
 29. Klobouk dolů před tím, jak ses otevřela. Myslím, že to byl dobrý krok.
  Tvůj blog čtu ráda a jsi mi blízká, i když jsi úplně jiná.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Snad to k něčemu bude. Svým způsobem to asi muselo přijít.

   Delete
 30. Hodně otevřený článek, klobouk dolů. Zase jsme se jen ujistila, ze si moc fajn holka a moc ti přeju abys byla štastna! :) Taky jsem se nedávno rozešla po 6 letech s přítelem a meli jsme to udelat uz davno.. je to hodne tezke :/ bude líp! :) strasne rada bych te potkala v Pardubicích, budu tam u sestřenky ale to spíš napisu e-mail zda tam vubec jsi a co a jak:)
  hezky den :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. To jsou věci, ve kterých nejde ani moc lhát, spíš to jen mírnit a popsat to trochu lidsky. Špatně se o tom mluví. Když mě potkáš, dej vědět a zakřič. Ale spíš se pohybuji v autě a mezi lidi chodím nerada. Krom večerů!

   Delete
 31. Tvůj blog čtu už delší dobu a mám ho i tebe opravdu ráda. Přeju ti v životě jen to nejlepší, je vidět, že jsi neměla nejlepší život, možná to je ten hlavní důvod proč na lidi působíš někdy tak jedovatě. Já tvé články miluju a každý den kontroluju, zda nepřibylo něco nového. Ser na lidi co za to nestojí a buď šťastná, určitě si to zasloužíš! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím si, že je to jedno s druhým. Ale každý máme to místo, kam nikoho nepustíme a co nás ničí nebo žere. Jsi milá, díky moc a i tobě jen to dobré.

   Delete
 32. Ahoj Elinko, vím,že to sem moc nepatří ale! Miluji, jak máš vždycky všechno krásně naklizené. Jde vidět,že jsi čistotná a vážíš si věcí. Nesnáším bogerky, které něco vyfotí a jde vidět prach,svinčík na stole atd. Jinak co se týče odpovědí, je to dost smutné,ale myslím si,že si hodně lidem ukázala, jaká si a že tvůj život není jen růžový, jak si každej myslí. Drž se!

  ReplyDelete
  Replies
  1. To nejsi první, kdo si toho všimnul. Jsem pedant a štve mě každé smítko v záběru, spoustu hezkých fotek jsem kvůli takovým drobným chybám nezveřejnila. Jen proto, že jsem třeba na sukni měla smítko, fotku jsem smazala. Jsem hrozná!

   K tomuto článku a odpovědím. Trošku mě mrzí, že byl tento článek nutný, sem tam jsem něco naznačila, ale asi to muselo přijít.

   Delete
 33. Myslim, ze tymto clankom si si ziskala ludi. A prave tym, ze si neodpovedala na otazku 30, Ti aj verim, ze si to vsetko myslela uprimne a zo srdca. Mne sa na tebe paci, ze neriesis ludi co na teba kydaju a radsej sa k tomu proste nevyjadrujes. Pricom by si im to pokojne mohla oplatit rovnakou mincou, ale ty si drzis svoju uroven. Drzim Ti palce a ozaj si to premysli s tym fotografovanim a studiom, na to nikdy nie je neskoro. Pozdravujem tymto aj Shoesmaniac ktora mi tiez pripada ako sympaticka baba a dobra kamoska. Drzim vam obom palce :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vadí mi, že i ti, kteří mě nenávidí o mě teď vědí až moc. Kvůli tomu jsem o tom moc psát nechtěla, ale co se dá dělat. K té otázce, na kterou jsem neodpovídala - nezaslouží si mou pozornost a mnou získanou publicitu. Je to pod mou úroveň a mimo můj zájem obecně.

   Delete
 34. Za sebe rikam, ze jsi u mne neskutecne stoupla v cene a mas muj velky respekt.
  At se ti-vam dari Eliz!

  ReplyDelete
 35. Eli klobouk dolů za Tvou upřímnost a otevřenost !.To každý nezvládne.Ikdyž nepíši komentáře často čtu Tvůj blog od samého začátku.Ušla jsi kus cesty a držím palečky ať se Ti daří plnit své sny :)

  ReplyDelete
 36. Ahoj Elizabeth, sledujem tvoj blog uz od samych zaciatkoch a som stale tvoja velka fanusicka. Velmi ta obdivujem, ze si uverejnila tento prispevok. Muselo ta to stat vela sil, vyjst takto s kozou na trh. Vazim si ta za to. Zelam ti len to najlepsie v zivote a blogu!! :)
  Kristina

  ReplyDelete
 37. Moc pěkný článek, klobouk dolů, myslím, že na tebe vrhá úplně jiné (jen to nejlepší!!) světlo. Neměla jsi to lehké, ve velmi mladém věku starosti jako vdaná žena (je mi to blízké, zažila jsem to taky). Sleduji tě ještě z dob Omlazení, sledovala jsem i tvůj první blog. Držím palce, mám ráda lidi, kteří mají tak trošku jiný styl než ostatní, a nestydí se za to, a jedou si to svoje ;) T.

  ReplyDelete
 38. To bylo řečí o nehynoucí lásce a chvalozpěvů na nejlepšího chlapa pod sluncem...

  ReplyDelete
 39. klobouk dolů, že jsi na to všechno odpověděla. držím palce, ať je ti jen lépe :)

  ReplyDelete

Subscribe