JAKÁ JSEM

By Elizabeth Lore - 9/21/2015

Na dnešek jsem si pro vás připravila nějaké info o mě, co mě baví, co ráda dělám a tak dále. Sepíšu to rovnou v bodech a pokusím se trošku rozepsat. Všimla jsem si, že tento druh článku vás baví, rádi čtete vyloženě o mě, tak snad vás článek nezklame. Sepíšu vám deset bodů a příště budu pokračovat, pokud se článek ujme.


1) Jako první mě napadla jízda v autě, je to něco, co mě uklidňuje, baví a obzvlášť ve spojení s hudbou. 

2) Na druhém místě je hudba, která mě provází už roky. Inspirovala mě dá se říct k většině kroků v mém životě. Mám ráda rap, hip hop, rock, EDM a house. Je to velká kaše, ale i to popisuje mou osobnost. Dá se říct, že si ve všem najdu část sebe. Kvalitní hudba je pro mě zásadní, baví mě tvorba, zajímám se o produkci, tato branže má můj velký obdiv. 


3) Ráda peču a vařím. V dřívějším období mi to vždycky pomáhalo proti stresu a byla jsem schopná péct buchty třeba kolem půlnoci, kdy jsem nemohla spát a musela jsem neustále něco dělat. Do dneška s tím mám problém, takže po nocích uklízím, procházím místnosti a pořád něco bezmyšlenkovitě přerovnávám. Na blogu jste si už několikrát všimli, že mám vše porovnané a to je právě ono.

4) Jsem hádavá, vznětlivá, žárlivá, přecitlivělá, sarkastická, nestálá, přísná, nelítostná, věcná, samostatná. Jsem také  oddaná, když je někdo, kdo si to zasluhuje. Pokud ne, dostane se mu jen mých ostatních vlastností, u kterých upřímně není o co stát, to si uvědomuji. Také jsem velká provokáterka ve všech směrech, což vyjadřují má tetování, styl oblékání a způsob vyjádření. Jsem ironická a jsem taková záměrně. Mým cílem je asi být jiná, nic víc.

Mám ráda vše, co mě nějakým způsobem vyjádří. A také cokoliv, co provokuje. 


Přemýšlej jinak.


5) Na ZŠ mě vždycky bavil ČJ, milovala jsem slohové úkoly, čtenářské soutěže a recitály. Na SŠ to byla matematika a fyzika. 

6) Miluji filmy, je to pro mě stejně milovaná záležitost jako hudba. 

7)  Jako malá jsem byla tatánek, což mi vydrželo do dneška. Neustále toho využívám a nesmírně si v tom libuji. V soukromí a ve společnosti mojí rodiny jsem někdo úplně jiný, ale myslím, že tak to má už většina z nás. Každý si chrání své soukromí a rodinu.


8) Jsem velký milovník kávy. S tím souvisí i to, že sbírám hrníčky, šálky, podšálky a celkově nádobí související s podáváním kávy. Takže i cukřenky a podobně. 9) Nemám ráda ananas, bojím se ryb a výšek, miluji mořské plody a špatně snáším sport.


10) Nemám ráda změny a zárověň je miluji. Je to jedna z věcí, ve které stále nemám jasno. Možná to souvisí i s mojí nestálostí. Celý život se přesouvám, stěhování mi vůbec nedělá problém, poznávání nových lidí také ne. Během dne dokážu změnit úplně všechno, celý život. A myslím si, že je to jedině dobře, protože život je jen jeden a není dobré ho nechat hnít. Život se má žít. Rozhodně bych se ale nechtěla odstěhovat z ČR, láká mě Itálie, ale do USA bych odletět nedokázala. Pro dnešek je to všechno, užijte si den. Vaše Liz. 


 • Share:

You Might Also Like

31 komentárov

 1. Ahoj Eli, díky za tento článek, jako čtenářce mi pomáhá pochopit tě. Tvůj blog čtu asi 3 roky, velmi dlouho jsem tě měla za pipinku s drahou kabelkou, byť jsem tento názor nikdy nepotřebovala ventilovat v konentářích. Musím ale přiznat, že i přes to jsem tě četla, máš v sobě něco, co táhne :-). Poslední rok měním názor, jak se nám otevíráš. Měj se moc fajn. M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto není můj první článek, kde jsem se čtenářům trošku otevřela a tím pádem mě mrzí, že jsi ten názor na mě změnila až dnes. Ale co se dá dělat. Snad už to půjde jen správným směrem. A děkuji, napsala jsi to mile. Jsem ráda.

   Smazat
  2. Ale Eli, já jsem nenapsala, že jsem tě za pipi považovala skoro do dnes, píšu ti komentáře asi půl roku a vesměs pochvalné. Hodně o tobě napověděly i otázky a odpovědi. A už rok jde znát, že jsi někde jinde. M.

   Smazat
  3. V poslední větě prvního komentáře to i píšu, že poslední rok jsem změnila názor :-). M.

   Smazat
 2. Myslim, ze bys potrebovala kvalitni a dlohodobou psychoterapii. A nemyslim to jako hejt, jen jako zcela nestranej nazor bez nejaky nenavisti, kritiky a emoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela jednoznacne se jedna o emocialne nestabilni osobnost se sklonem k impulzivnimu jednani hranicicim s hysterii. To neni take hejt, to je diagnoza pro psychiatra a naslednou dlouhodobou terapii.

   Smazat
  2. Eli, mám tě ráda (resp. Tě ráda čtu) a nemůžu nesouhlasit s předchozím komentářem. V dobrém.
   Kvalitní psychoterapeut/psycholog by ti jistě pomohl zodpovědět nejednu otázku týkající se Tvého nitra. Ale kdo ja jsem, abych Ti mohla radit? :)
   Jen to, prosim, neber z te špatné strany ;). Práce na sobě samém je to nejcennější sebe-obdarování.

   Držím palce, E.

   Smazat
  3. A podle mě je silná osobnost a o psychických problémech nemůže být řeč. Kdyby byla slabý jedinec, po těchto a podobných zlých, osobních a urážejících komentářích by skončila vážně v kazajce. :D Elizabeth, tobě jen přeji, ať se nezabýváš subjektivními názory lidí, ve většině případů to nemá smysl ani cenu. přeji hezký den a hodně sil

   Smazat
  4. 1. Anonym: Nemyslím si, že silné osobnosti musí být nutně narušené, když v nich je jen ctižádost a ustálený názor. Na tom je něco špatného?

   2. Anonym: Děkuji za odborné ohodnocení.

   3. Anonym: Napsala jsi to mile, ale i tak mi to připadá nesmyslné. To se zase ty nezlob na mě, upřímně.

   4. Anonym: Dnes silní a ctižádostiví lidé potřebují psychologa a jsou spíš labilní. Smutné.

   Smazat
  5. Opravdu bys potřebovala pomoct, protože jsi vážně divná. Přepisování, publikování a následné mazání článků nesvědčí o silné a vyrovnané osobnosti.

   Smazat
 3. Opäť niečo nové, čo sme sa o tebe dozvedeli. Čo sa týka tých vlastností, to máme určite spoločné, takmer všetky z nich. A ak neviem spať, tiež som ten typ človeka, ktorý behá po byte a neustále hľadá niečo, čo by preložil z jednej strany na druhú, poprípade vyhodil.

  O káve by som vedela hovoriť. U mňa sú dva spôsoby, ako kávu pijem - 1. urobím si kávu a vypijem ju v priebehu hodinky, 2. urobím si kávu, pochlipkávam, zabudnem na kávu, ktorá je 17 cm odo mňa a o tri hodiny ju znova objavím a popíjam ďalej. Takýmto pitím kávy som v okolí známa, haha.

  Výšok sa bojím tiež. Na strednej mi robila problém aj obyčajná kladina. Možno aj preto, že som vzrastovo maličká.

  Ách, tie zmeny. Ono sú na niečo dobré, ale niekedy sa z nich ťažko spamätáva. Dúfam však, že v živote urobíme obe už len tie, na ktoré budeme milo spomínať, alebo aspoň tie, z ktorých sa niečo poriadne naučíme a čo nás posunie vpred.

  Zo Slovenska by som sa odsťahovať tiež nedokázala, ani kvôli škole. Ono, nech je situácia aká je, predsa len je to moja domovina a svoje rodné historické mesto milujem. Neviem si predstaviť, žeby som niekde odišla, i keď priznám sa, Japonsko ma veľmi láka. Skúsiť by som ho určite chcela, možno raz aj na niekoľko mesiacov, ale i keď Japonsko a veci s ním milujem, nedokážem si predstaviť opustiť moju vlasť. Možno aj z toho dôvodu, že som pyšná na národ a národovkyňa. Kto vie.

  Pohľad na zapadajúce slnko. Jeden z najkrajších. Ináč u vás už opadlo lístie zo stromov ? Pretože tu sa ešte relatívne drží stále zelené, sem-tam nejaký náznak žltej farby. Tá fotografia mi pripomína typické zapadanie slnka v krátkych zimných dňoch ♥

  Brische Luxe & Makeup Revolution Amazing

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvl cigano vrať se zpátky na slovensko a necpi všude ty svoje sáhodlouhé romány a moudra a srdíčka!

   Smazat
  2. Ta tvoje první tři písmena mluví za vše. Nejzajímavější je, že už neútočíte jen na mě, ale i na lidi, co mi sem něco napíšou. Ubohé a úsměvné.

   Smazat
  3. Úprimne som si hovorila, kedy sa niekto taký nájde. Každopádne neobstojí ani tu, ani na mojom blogu.

   Smazat
 4. Wow, co se týče hlavně tvých vlastností, tak jako kdybych to psala já.

  OdpovědětSmazat
 5. Krásný člověk a úžasná osobnost.

  OdpovědětSmazat
 6. Bod č.1 je jeden velký blábol, to co napíšeš v jedné větě, popřeš ve druhé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že se to navzájem nějak vylučuje. Pokud jsi to nepochopila, bude problém někde u tebe.

   Smazat
  2. Zodpovědný řidič neřídí rychle a nebezpečně. Stále tak mě fascinuje, jak si o sobě dovoluješ tvrdit, že jsi dobrý řidič, když máš řidičák cca dva roky.

   Smazat
  3. Kdyby bylo v mé moci poskytnout ti nějaký důkaz, tak to stejně neudělám, jelikož jsi zaujatá a nehodláš příjmout nic, co mě nepoškozuje. Zvláštní, jaký máš o mě přehled, to jen tak mimochodem. Sama si sotva vybavím, jak dlouho už řidím. To je zvláštní. Ještě, že mám své anonymní čtenáře na blogu.

   Smazat
 7. Co to znamená, že špatně snášíš sport? Tohle slovní spojení jsem tedy ještě nikdy neslyšela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak snad tě to poprvé moc nebolelo.

   Smazat
  2. To je opravdu na chochoulouška... nemůžeš prostě odpovědět normálně.

   Smazat
 8. Taky si sport nedokazu uzivat. S tim rizenim to mam uplne stejne a opravdu me vytaci zpomaleny reakce lidi za volantem okolo. Jezdim po Praze kazdy den a musim rict ze hodne ridicu me sokuje, zvlast nektery zensky neumi snad rychle otocit ani volantem natoz zaradit. Zmeny vnimam taky jako Ty. Bez filmu a muziky bych nebyla. A ananas ten miluju! Nesnasim jabka a vsechny operence ( jako malou me sestrenky strasily tim ze me zavrou do vybehu ke krocanum a fobie je byla na svete). V zime se chystam vypadnout na par tydnu na Sicilii, ale laka me posledni dobou i Kalifornie. Nekdy me ale naplni a dojme jen vyhled z myho okna a mam pocit ze nikam cestovat nepotrebuju a nechci. Jsem si jista sama sebou, nekdy az moc.. S pokorou prijde nejistota, nekdy depka a uceni ze z chyb. Pak jsem zase dal. Ale mluvim sama ze sebou, vnimam se a nebojim se mluvit o svych pocitech-nahlas. Na tohle neni diagnoza, to je zivot. Mej se fajn ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pomalý řidič není bystrý a spíš ostatní ohrožuje, to si myslím. Ale zase chápu, když se někdo bojí, jako začátečník. Takže jsem v klidu. Sama mám dny, kdy se plazím!

   Opeřence nemusím, jako malou mě naháněly u tety slepice a jak vidím ty zobáky, tak mám strach! Ale dneska se tomu i zasměju.

   Sicílie a Kalifornice, máme stejný vkus i v tomto směru. Já tuto zimu plánuji s přítelem Livigno (opět) a když to půjde, chci tam s ním jezdit každoročně, zamilovala jsem si to tam.

   Napsala jsi ta poslední slova krásně, jsem ráda, že můj blog čtou i takto oduševnělí lidé. I tobě hezký den!

   Smazat
 9. Hezký článek. Je moc dobře, že se poslední dobou otevíráš. Člověk pak určité věci víc chápe a jsi nám čtenářům o něco víc lidská a bližší.

  http://elenyblog.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 10. dnes jsem si tě našla a spoustu věcí máme stejnou.. hlavně tu rychlou jízdu.

  OdpovědětSmazat
 11. WTF?! Rozsekej se v autě ať je od tebe klid, krávo vypatlaná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! Jak by najednou byl svět krásný!

   Smazat

Děkuji za nový komentář!