BLOGOVÁNÍ

By Elizabeth Lore - 3/14/2016

Na toto téma jsem se napovídala už moc. Ptají se mě na to přátelé i čtenáři. Často se setkávám s prosbou o radu, jak založit blog, jak přistupovat k samotnému blogu, jak s blogem pracovat, jak se správně zařadit a tak dále. Proto jsem si řekla, že vám na toto téma napíšu i článek, kde se vám pokusím nějak poradit. S blogováním úzce souvisí i fotografování. Základem je samozřejmě kvalitní zrcadlovka, kterou ale musíte umět ovládat. Nemůžete sázet jen na svůj um a talent. Já jsem technický typ už od malička a proto mi nic ohledně blogování nedělalo problém. Stejně tak to u mě bylo i s fotografováním. Fotografování jsem milovala už od malička, fotila jsem úplně všechno a snažila jsem se vlastně nevědomky o skvělý záběr. Tehdy jsem o fotografování nevěděla vůbec nic, netušila jsem, že to může mít nějakou hodnotu, umělecký význam. Mohlo mi být asi 10 let. 

Blog musí zaujmout, ale důležité je, abyste to dělali proto, že chcete. Já jsem se v tom našla a uplatňuji zde své ambice. Blogování je mým velkým koníčkem, je to moje závislost. Spousta lidí chce blogovat z opravdu nemorálních důvodů, což jsou například peníze. Člověk s tímto postojem nemá šanci na úspěch, alespoň tedy ve valné většině. A já jsem za to ráda. Pokud ale patříte mezi to vzácné minimum upřímných a zároveň nadaných lidí, určitě s blogováním začněte a jděte si za svým. Stále je dost prostoru pro dobré autory. 

Pokud nejste nadaní a nevíte, jak na to, nevadí. Využít můžete i školící programy a kurzy. Já jsem se rozhodla doporučit společnost, která vás naučí cokoliv, kdykoliv a hlavně online. Je to způsob, jak si zvýšit svou kvalifikaci a odbornost, což se hodí i při hledání ideálního zaměstnání, po kterém toužíte. Nejvíc mě zaujal kurz blogování a fotografování. Výhodou je předně to, že nemusíte nikam dojíždět, což je zrovna můj případ. Kurzy, které mě zajímají jsou v Praze, což nemůžu stíhat. A takové dojíždění je samozřejmě i nákladné. Mimo to, předpokládám, že bych se několikrát ztratila. Metro je úplně mimo mě, taxíkem jezdit po Praze nehodlám a autem bych do Prahy určitě nejela. 

Doufám, že se vám můj tip na osobní rozvoj hodil. Samotnou mě takové kurzy zajímají. Nemyslím si, že je dobré zanedbávat svoje zájmy a to, co umíte. Zlepšujte se, snažte se a uvidíte výsledky.

Blogovat můžete opravdu o všem. A tak to dělám zrovna já. Bloguji prostě o svém životě, o věcech kolem sebe. Můžete dělat třeba výhradně outfity.Blogovat o cestování, o jídle, o kultuře jiných zemí.


Také o kosmetice, péči o tělo a všeobecně psát recenze kosmetických produktů. Doporučovat lidem to, co máte rádi.
A také o knihách a knižních tipech.


Nebo o tom, co vás prostě baví. O čemkoliv chcete.


Možností máte několik. Pokud vás baví zároveň s tím i fotografování, není o čem přemýšlet. Všechny doporučované kurzy jsou k dispozici na www.vimvic.cz! Pro dnešek je to všechno. Doufám, že se vám článek líbil. Všem vám přeji krásný den! Vaše Elizabeth.


 • Share:

You Might Also Like

18 komentárov

 1. Bezva článek:-) a jaký okruh je pro Tebe El nejoblíbenější?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastně všechno, co jsem uvedla. To všechno se na mém blogu objevuje. Ale pokud mám některé své články obzvlášť oblíbené, tak jsou to články z cest a z výletů.

   Smazat
 2. Blogování pro peníze je špatné, áno.
  Do práce taky přece chodíme pro zábavu a dobrý pocit, že. K čemu peníze, ty jsou jen pro hnusné materialisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj blog je můj deník. Samozřejmě ne soukromý. Je to sbírka mých fotek. Můj koníček.

   Teď je trend takhle vydělávat, ale myslím si, že s tím kde kdo nepochodí a je to dobře.

   Smazat
  2. Já souhlasím s El!

   Smazat
 3. Podle mě je nejlepší kurz prostě život a praxe. Jinak krásné fotky, hned na té první mě zaujala mikina/kabátek/to s tou kapucou :)

  Poshlife

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt, ale ne každý se do toho dostane. Někdo prostě začíná od nuly a bez představě o tom, jak začít.

   Smazat
 4. Ahoj Eli. Moc se mi líbí tvé doporučení a určitě si nějaký kurz vyberu. Blogování se bojím, ale chtěla bych si to jednou zkusit. Děkuji Ti za radu! Moc hezké fotky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za takový kurz nic nedáš. Je to z domova, takže bez případného stresu z lidí nebo celkově z okolí. Tak se neboj!

   Smazat
 5. Ten kurz o blogování musí být opravdu zajímavý. Už jen ta ukázková lekce je dobrá a poučná.

  Jako vždy hezké fotky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstatné je, aby to měl pod palcem někdo, kdo o tom opravdu ví hodně. Samotná s ním ale zkušenost nemám. Na tohle bych byla hodně náročná.

   Smazat
 6. Překrásné fotky.

  OdpovědětSmazat
 7. ten skolici program muze byt hodne zajimavy. prave pro holky, ktere chteji, ale nevedi jak na to. bezva clanek :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď už záleží jen na jejich osobnosti a aktivitě, aby jim to vyšlo. Tak uvidíme, třeba to některým pomůže.

   Smazat
 8. Eli, moc hezké a kvalitní fotky :)

  Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!