Vyplatí se kurzy v Make-up Institute Prague?

By Elizabeth Lore - 4/20/2017

Všem přeji hezký den. Od absolvování kurzu v Make-up Institute Prague uběhla nějaká doba a pokud jde o můj pohled na věc, nelituji toho. Píšete mi často dotazy, ptáte se, jestli to k něčemu je, jestli se to vyplatí. Znám pár lidí, kteří jsou absolventi MUIP, úspěšně kurz dokončili, ale nevěnují se tomu. Jsou určité typy lidí, jsou nadšenci, kteří se tomu věnují, kteří tomu chtějí věnovat, ale nemohou, například kvůli dětem, kvůli tomu, že nebydlí v Praze a tak dále. A také ti, kteří si od toho slibovali, že se jim nabídky pohrnou, aniž by se snažili něco dělat. MUIP vám přislíbí vlastně to, že vás dostanou k zakázkám a případné práci. Ovšem na všechny se prostě nedostane. Sama jsem teď prostřednictvím MUIP dlouho nikde nepracovala, ale mám díky nim zážitky z akcí, na kterých jsem byla. Měla jsem i spoustu nabídek, zakázek, které jsem holt nestihla, někdo byl rychlejší a zakázku si vzal. No a nebo jsem se nemohla dostavit, protože jsem neměla hlídání pro syna. Ale nerozumím tomu, proč někteří absolventi MUIP odsuzují jen proto, že jim prostě nesypou denně kvalitní nabídky, na které se stejně ani nemohou dostavit, jelikož nemají ani vybavení. Ano, jsou tací. Nemají ani základní kit, věci, které musíte při práci mít. Pak se není čemu divit. Myslím, že MUIP si spolehlivě vyselektuje, kdo je ambiciózní, kdo chce opravdu pracovat, líčit a česat. Dnes je to bohužel tak, že bez česání nepracujete. Všude chtějí vizážistku, která líčí a češe. Nikdo nechce platit a shánět zbytečně kadeřníka. A tady se dostáváme alespoň k malé základní radě, pokud vás zajímá, jaký kurz zvolit. Určitě se vyplatí jít na kurz Master Beauty, který mám já. Tam se naučíte česat i líčit. Pokud se takového kurzu bojíte, postačí vám ten základní, ale určitě byste měli jít i na kurz pro pokročilé, kde vás vlasový styling naučí. Možností je vážně hodně. V dalším článku vám trošku více poradím, jaký kurz vybrat, pokud se tomu chcete věnovat jen rekreačně, nebo pokud vás baví tvořit, pokud chcete být maskérka, mít vlastní salon a tak dále. Nejsem nikdo, kdo určuje, co je pro koho dobré, vždy jde čistě o můj subjektivní názor.


Mějte pěkný zbytek dne!


 • Share:

You Might Also Like

11 komentárov

 1. A jak to tedy je s tebou.Dalo ti to něco, myslím co se výdělku týče, nebo aby si se ,,uživila" musíš mít ještě nějakou práci? Zajímá mě ten začátek/rozjíždění. Ukážeš nám svoji práci? na fb máš jenom pár. Jestli je moje otázka moc do tvého soukromí tak neodpovídej. Budu chápat jestli nechceš.Z.Z.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastne si myslím, že je to super otázka :)
   Mohla by si to trošku rozvinúť, ako si na tom vlastne ty. Či to naozaj postačuje takto rekreačne, alebo je naozaj šanca, že ťa to reálne uživí.
   Každopádne, ak je to pre teba veľmi súkromné, chápem toto rozhodnutie :)

   Smazat
  2. Samozřejmě, že se tím člověk uživí. Nejde jen o líčení soukromé klientely. Dnes jsem měla nabídku práce (výběrko) pro značku Dior, ale bohužel zase v Praze. Prácí snů lze mít opravdu jednoduše, pokud jsi šikovná.

   Smazat
  3. Wau, tak to rada počujem! :) Samozrejme prajem veľa úspechov ♥

   Smazat
 2. Ty si taká krásna! ♥ Tá posteľ a celkovo dekorácia tej izby je neskutočná. Také niečo by som kľudne brala aj ja :)
  Článok super! Sama nad takýmito kurzmi premýšľam. Chcela by som si určite urobiť podobný, ako je Master Beauty. Tu máme taktiež niečo podobné a má to celkom dobré, pozitívne ohlasy. Ešte uvidím, či sa tomu budem mať vôbec čas venovať, ale minimálne takýto základ by som určite chcela mať aspoň ako taký svoj malý splnený sen :)
  Teším sa na ďalšie články s podobnou tematikou ^^~

  * Le blog de la Licorne *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Master Beauty nemá celkem dobré ohlasy, má prostě dobré ohlasy a je super! Ale zrovna tobě bych klidně doporučila ten největší, tedy Pro A-Z.

   Smazat
  2. Ďakujem veľmi pekne za objasnenie, aj doporučenie. Naozaj by som rada pracovala s niečím, čo ma baví aj napĺňa, pokiaľ by to bolo čo najviac možné :)

   Smazat
  3. Pak se můžeš zaměřit i na něco konkrétního, můžeš být třeba maskérka, jít na kurz, kde se naučíš speciální efekty a tak dále. Je toho moc.

   Smazat
 3. Zajímalo by mě, jestli na to abych mohla líčit a česat lidi musím mít MUIP? Moc mě se baví líčit a baví mě česat a líčit mé kamarádky. Ještě by mě zajímalo zda je to práce na plný úvazek nebo jen jako "vedlejší" práce, jestli víš co tím myslím. Moc mě to láká, ale nevím jak se všechno vyvine. :/

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, pokud chceš být profesionál, tak je to základ, dostaneš se mezi komunitu těchto lidí, jsi prostě v tom, v té společnosti, dostáváš nabídky díky MUIP, ke kterým se někdo jen tak nedostane, pokud v MUIP nejsi. Už jen ta možnost poznat Markétu Davidovich, která za celým MUIP stojí, poznáš i přední stylisty a vizážisty, kteří tě budou školit. Dá ti to hodně, mohla bych to tu vypisovat do nekonečna. Nebo speciální slevy (třeba Note dekorativka tam byla za půlku, takže by sis z toho udělala celý kit), pak tam jsou různá školení zdarma například od značky MAC, kde vlastně představují nové produkty, pořád jsi mezi vizážisty a můžeš se o tom pokaždé pobavit s někým, kdo ti poradí. Také ti pomůžou s životopisem, prostě se vším. Nebo když Dior hledá nové zaměstnance, určitě nevezme někoho, kdo nemá MUIP. Už jen díky MUIP tu nabídku na práci pro Dior vůbec dostaneš, protože tě pozvou na pohovor. Je toho hrozně moc, co získáš díky MUIP, pro mě to je nová životní etapa.

   Smazat

Děkuji za nový komentář!