Vlastní internetový obchod?

By Elizabeth Lore - 5/25/2017

Všem přeji hezký den, dnes mám pro vás článek ohledně práce a povolání. Hodně se mě ptáte na mou práci, na to, co jsem kdy dělala a na mou praxi. Věřím, že spousta lidí i spousta z vás má problém s prací, špatně se hledá, dobrých volných míst je málo, každou práci nelze zvládnout časově, děti, koníčky, je toho moc. Alespoň já to tak mám a nemůžu si moc vybírat. Pokud jde o mě, byla jsem 4 roky na mateřské a za tu dobu jsem se věnovala všemu, co mi přišlo pod ruku. Tam vznikla záliba v blogování, v psaní obecně, focení a tak dále. 


Pokud jde o mé zkušenosti za barem, byla to jedna z mých prvních prací. Úplně poprvné jsem pracovala na recepci v solárním studiu, pak jsem začala pracovat v herně a tak dále. Zkoušela jsem, co se mi zalíbí, ale také jsem se ohlížela na platové podmínky. Na baru si vyděláte hodně, pokud tedy nenarazíte na podnik, kde si nechávají vaše spropitné, což je velká část toho, co vyděláte, je to vlastně zásadní. Bez dýšek nemá cenu dělat za barem. Jste tam od rána do večera a plat je směšný. Nějaké volno nehrozí, pauzu na jídlo kolikrát také nemáte a hlavně se nedopracujete ani k ubohé dohodě o provedení práce. Tak to bohužel chodí. Po ukončení mateřské jsem se uchýlila opět k baru, ke kavárnám. Práce to byla příjemná, ale bez smlouvy, bez pravidel, v nechutném kolektivu a celkově ta sorta lidí vyžaduje hodně velké sebezapření a pevné nervy. Jako pracovní prostředí mi to nevyhovovalo, bylo to pro mě psychicky neúnosné. Obsluhovat dvě patra kavárny, nekuřácky prostor a ještě venkovní zahrádku, to jsem sama zvládat nemohla. Komunikace s majitelem byla také komplikovaná a spory byly čím dál častější. Takové prostředí nelze snést a tak jsem s tím sekla. 
Tip na ideální práci ode mě asi nedostanete, ale pokud jste šikovné, chcete něco dělat, zkusit něco nového, můžete si třeba založit internetový obchod se svými výrobky. S eshopem je hodně starostí, ale jak jsem se dozvěděla od ostatních blogerek, existuje i možnost pronájmu eshopu. Zatím vím pouze o platformě Shoptet. Nemusíte řešit programování, což je hlavní problém, proč se eshopu každy bojí. Vše je vytvořeno, vše je funkční, systém vám hlídá zboží, automaticky vystavuje faktury, hlídá produkty, které jsou nebo nejsou skladem, je toho spousta. Je to hodně složitá struktura a pokud s tím nemáte žádné zkušenosti, Shoptet je ideální řešení, bez starostí a hned. Osobně mě zaujalo, že Shoptet má denní obrat kolem 50 000 000,-. Je to platforma, na které funguje opravdu hodně eshopů a působí to na mě věrohodně. Jak jistě víte, sbírám cedule všeho druhu a tato se přesně hodí pro moje aktuální psychické rozpoložení, tedy k myšlence pronajmout si eshop a začít tvořit. 


Aktuálně nad tím silně uvažuji. Zatím je to jen koncept v mých myšlenkách, jeden z mých dalších plánů do života. Určitě ještě nebudu konkrétní. Nyní mám možnost práce, kterou chci vyzkoušet a snad by mi zbylo trochu času i na vlastní eshop. Už jen blogování, psaní, focení, rodina mi zaberou spoustu času. Ale eshop by mě bavil, jsem hyperaktivní a nedělá mi problém dělat několik věcí zaráz, pokud je dělat chci a mohu se tím nějak rozvíjet a posouvat dál. Diář mám pořád plný, ale dokonalé zaměstnání zatím hledám. 


Hlavně se chci věnovat vizáži, stále chodím na spoustu pohovorů, ovšem nabídky práce mám jen v Praze. Mám rodinu a dojíždět několikrát týdně bych asi nestíhala, nevím jak. Uvažovala jsem, že se přestěhuji, zatím to nechávám otevřené. 


A to by mělo být asi vše. Koukám, že jsem se celkem rozepsala, ale věřím, že jste jedině rádi. Pokud má někdo z vás zkušenost s pronájmem eshopu, určitě mi napiště do komentářů, já budu jedině ráda. Mějte krásný zbytek dne! Vaše E. 

 • Share:

You Might Also Like

14 komentárov

 1. Zajímavý článek, přeji hodně štěstí a ať se ti všechno povede. :) S eshopem bohužel poradit nemohu.
  Corculum♥

  OdpovědětSmazat
 2. Eliz, jestli ti mohu poradit, pronajem je hloupost. Za cca 4500,- v pohode sezenes vlastni eshop na vlastni domene, proskoli te a dostanes ho do vyhledavacu. Pronajem je riziko, navic dlouhodobe nerentabilni. Obsluha i vystavovani faktur je fakt hracka.
  Investice do eshopu je jednorazova, kazdy rok platis jen domenu a hosting (oboje v radu par korun).

  lucka@jirman.biz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem jakoby nic nesehnala. Když jsem se poptávala, nic se nikam neposunulo. Každý jakoby ty kontakty kolikrát nemá a ani neví, kam se obrátit.

   Smazat
 3. O tom slyším poprvé. Zkouška je kompletně zadarmo? Bez placení?

  OdpovědětSmazat
 4. A co takhle nějakou "normální" práci. To, že ženský chodí do práce na osm hodin, někdy i v sobotu a v neděli je normální. A stíhají u toho domácnost, děti a i koníčky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co si to vůbec dovolujete? Vy možná pracujete 8h a někdy i víkendy. Já pracovala minimálně 12h ve všední dny a stejně tak i o víkendech. Takže si ty moudré řeči nechte pro sebe. Jste drzá, nevycválaná a zřejmě hloupá. Sama mám toho dost, nepotřebuji tipy na další práci od neznámé ženské.

   Smazat
  2. Jó, blbci odjakživa makají od nevidím do nevidím, aby se ti nad nimi měli dobře. 12h směnami a pracovními víkendy bych se fakt moc nechlubila :D Kdo umí, nemusí skoro hnout prstem a má se jak král. To ty nejsi, socko.

   Smazat
  3. Ano, já jsem hrozná socka.

   Smazat
 5. Kdyby jste věděla jak se ohledně úsudku mé osoby mýlíte. Z vlastní zkušenosti vím, že kdo pracovat chce, tak si práci najde. Třeba i takovou ne podle jeho představ, ale hledá dál. Vyjádřila jsem jenom svůj názor a zkušenost. Jenže protože Vám nepochlebuji a nevyjadřuji obdiv, tak jsem viz. výše. Léty možná zjistíte, že život není jen o kabelkách, kafíčkách atd. Tohle Vám můžou baštit jen ty náctileté. A pak se na ně vykašle "sponzor" a jsou chuděrky na pracáku a na sociálce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívejte se, vy mi říkáte, jak já se mýlím, ale že mi tady vysvětlujete, jak život není jen o kabelkách a kávičkách, tím dokazujete, že slepá jste tady jenom vy. Odsuzujete lidi, soudíte podle fotek na internetu. Bohužel ale nebudu psát články o tom, jaké mám problémy, o tom můj blog není, ale na svůj věk mám toho za sebou hodně a nepotřebuju poslouchat názory jiných. To co jsem zažila v životě já, to by neunesl nikdo, prostě nikdo, natož ženská! Přestaňte si ulevovat na mém blogu, který mimo jiné čtou ženy kolem 25ti let a výše. Nácliletých je tu také pár, no a co? Mají radši sedět někde na lavce v parku a kouřit cigára? To ať si raději dnešní generace čte blogy a kouká na videa. Odmítám to dál rozebírat - toto je blog, toto není realita!

   Smazat
  2. A že tady řešíte chuděry ze sociálky a z pracáku. Má blízká kamarádka pracuje na magistrátu a divila byste se, jak těžké to pro ty lidi bývá. A nejsou tam jen ženy, to jen tak mimochodem! Neměla byste být takhle sprostá a znevažovat je. Abyste ta chuděra jednou nebyla i vy. Tohle je tak ubohé, fuj.

   Smazat
 6. Tak to som zvedavá, ako sa to nakoniec vyvinie ♥

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!