NEKUPUJ | ADOPTUJ

By Elizabeth Lore - 11/22/2017

Bylo to celkem neplánované, ale na druhou stranu dlouho očekávané. Kočku jsme chtěli už nějakou dobu, ale pořád jsme se k tomu moc neměli. Ani nebyl čas, sama nevím. Hodně mě odrazovaly i zlozvyky koček, značkování, noční mňoukání, problémy s kočicí toaletou a tak dále. Přiznám se, že pravidelně projíždím inzerci koček i psů, koukám se i na útulky, na zatoulaná zvířata všeho druhu. Nedávno jsem se byla v útulku podívat, vzala jsem s sebou i syna a vysvětlila mu, oč se jedná. Před pár dny jsem narazila na našeho kocoura Edu. Upozorním vás, že je ve fázi, kdy se nenechá normálně vyfotit. Když vidí Canon, tak se sice vtírá, ale fotky jsou prostě rozmazané, tře se o objektiv a nebo odchází ze záběru. Uvidíme časem!


Jeli jsme pro něj vlastně hned, dlouho jsme o tom nepřemýšleli. Má už něco přes 2 roky. Skotské klapouché kočky se průměrně dožívají 15ti let, takže tu s námi bude ještě dlouho. Horší by to bylo, kdyby se toto plemeno dožívalo v průměru například jen 6 let, to už bych si rozmyslela. Mám doma malé dítě a celá rodina by odchod zvířecího člena rodiny brala těžce. Není to tak dávno, co jsme se s touto nešťastnou skutečností potýkali. Ale zpátky k našemu Edíkovi. Jak už jsem zmiňovala, jedná se o irskou klapouchou kočku. Určitě vám o něm povím víc, ale nechci to cpát všechno do jednoho článku, takže vám něco připravím i na příště. Dnes vám povím odkud náš Eda je. Jeli jsme si pro něj do Prahy, žil v britské rodině, majitele bohužel neznám, Edu nám předalo jejich služebnictvo. Prostředí se mi ale zdálo celkově pěkné. Ze začátku byl strašně vyplašený, moc se bál, vystrašený byl i u bývalých páníčků, chtěl utéct, byl zavřený v prádelně, tvářil se tak nějak prázdně. I tak jsem si ale hned řekla, že ho tam nenechám a že si ho odvezeme. Byl divoký, v autě vytasil i drápy, nechtěl chodit na kočičí toaletu, nechtěl jíst, pít, schovával se, někdy i syčel. Trvalo to naštěstí jen několik dnů a naučil se toaletu používat, nakrmila jsem ho, napil se mléka s vodou a časem si vzal i pamlsky.


Pořád má dny, že uteče, schová se, ale když ho vezmu k sobě, už se nehne a je spokojený. Teď už si to tu bez něj nedokážu představit, přítel je z něj úplně nadšený, hned si ho zamiloval, hned jak ho viděl. On kocoura chtěl, nebyl proti, naopak. Eda se na nás rychle upnul, což je pro toto plemeno typické, zdá se mi, že trošku žárlí na psa a někdy má chuť našeho psa ulovit. Má lovecké pudy, tyto kočky se tím vyznačují, ale zatím spolu pes a kočka celkem vycházejí. Náš pes má necelé 2 kilogramy, skotské klapouché kočky mívají 6 kilogramů, i víc. Náš pes je tedy třetinový, ale naštestí je rozumný a kočku pokud možno ignoruje. Na sedačce je máme oba dva a snesou se, zatím vyloženě neleží spolu, ale kdo ví.


Jako představení by to myslím stačilo. Příště vám řeknu víc. Tohle je náš Theodor Edward Bear, tedy Edík. Mějte pěkný zbytek dne! 

 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Ten je roztomilej :-) Krásné plemeno, to jsem nikde ještě neviděla, ale já se v kočkách moc nevyznám :) Já mám doma dva králíčky :-) Euni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem měla kočky od mala, ale už si to moc nepamatuji, ty kočičí zvyky, hry a tak dále. Takže to koumu!

   Můj malej chtěl křečka, ale u nás by asi dlouho nepřežil.

   Smazat
 2. Máme skoro 3letého ragdolla. To, že jsem dala na manžela a souhlasila s tím pořídit si ho, bylo po miminku druhé nejlepší rozhodnutí :-) Edík vypadá moc dobře, tak ať se vám s ním hezky bydlí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ragdoll je taky zajímavá povaha, ale teda ty chlupy musí být nářez! Každopádně mému příteli se Ragdoll také líbí.

   Smazat
 3. Ten je nádherný! Také jsem takové plemeno ještě nikdy neviděla.
  Já bych si hrozně přála britskou modrou kočku, ale přítel zvířata doma nesnáší. Závidím, že ten tvůj s tebou tvé záliby sdílí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náš kocour je něco jako brit, ale je klapouchý. Je docela macek.

   Můj přítel jednu dobu neměl rád mého psa, ale teď se milují. Třeba má tvůj přítel se zvířaty špatnou zkušenost. Můj pes měl období, že všechno ničil, hlavně podlahu. A proto mého psa prostě nesnášel. Pak se to uklidnilo a vycházejí spolu skvěle.

   :D

   Smazat

Děkuji za nový komentář!