Vánoce jsou tady!

By Elizabeth Lore - 12/20/2017

I tento rok si určite zaslouží menší shrnutí. Pocity mám dosti smíšené, tento rok je zvláštní a jak se zdá, ten další to bude stejné, pokud se tedy alespoň něco nezmění. Jako každý rok jsem se snažila, aby byl můj život dobrý, nejen můj, snažila jsem se o pevnou základnu, rodinu. Faktem ale zůstává, že snažit se nemůžu stále jen já. Někdy mám pocit, že to na mě všechno padá. Tento rok jsem se cítila hodně sama, nevědela jsem, co od života chci, nedokázala jsem poznat, co je správné a co dělám špatně. Někdy jsem byla šťastná, přešťastná, někdy zase zklamaná životem, bez naděje a vůle jít dál. Nechci být negativní, jen chci psát to, co cítím. Nechci se plácat v motivačních citátech. Není důležité, jak se člověk cítí a jaký byl předešlý rok, je důležité, aby ten další rok byl o něco lepší. Vzdát se je jednoduché, vybodnout se na všechno, to je pro slabochy. Už tři roky se plácám se vším sama, plácat se budu mile ráda i nadále. Veřejnost mě možná vnímá jako někoho, kdo řeší vlastně jen hadříky a kosmetiku, ale tak to není. Mám každodenní starosti, musím řešit problémy jako každý jiný. Nikdy jsem nechápala tu zášť, která je kolem mě. Snad se to příští rok zlepší, trichu klidu bych uvítala. Mějte úspěsný rok 2018, ať je alespoň o něco lepší. Dnes mám pro vás jen několik fotek. Kocour s námi slaví první Vánoce, stromeček nezbořil, stačila mu jedna baňka.Ozdoby máme stejné jako minulý rok, nové jsou jen malé skleněné růžové.Vánoční hamburger musí být.


Tento rok jsme si pořídili nového soba.Fotka z prvního vánočního focení, zároveň to byly první Vánoce v Pardubicích.


Tento rok jsem poprvé pekla cukroví. Dřív o to nikdo ani nestál, samozřejmě aktuální partner o to stál dost, ale bála jsem se, nikdo mě to neučil. Nakonec jsem to zvládla a od tohoto roku budu péct vždycky.


Naše vánoční špička. Všechno ladím do růžové zlaté.


Postupně rozbaluji rtěnky z mého adventního kalendáře, každý den nová rtěnka.Minulý týden jsem měla narozeniny. Tento rok jsem byla poprvé smutná, ale květiny dělají radost každý den, dokud nezvadnou.Vánoce si vychutnáváme plnými doušky, pokud to jde. Užíjte si svátky, přežerte se cukrovím k prasknutí, zajděte si na procházku, lehněte si do sněhu, užívejte zimu! Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

20 komentárov

 1. Milá Elizabeth, tento post není moc veselý a optimistický. Já musím napsat, že tento rok byl celkově těžký. Pro naši rodinu byl krásný a měli jsme se krásně, ale okolo bylo plno trápení. Ošklivé rozvody, zemřel nám při nehodě kamarád, naší kamarádce zbývá max pár týdnů života. Vzala jsem si z toho ponaučení, dokud je člověk zdravej, stále může něco udělat s tím, s čím je nespokojenej.
  Eli, drž se, neřeš, co si myslí ostatní, jestli máš moc šminek nebo hader, vykašli se na to. Důležité je jen to, co si myslíš ty, tvůj syn nebo přítel. Netrap se tím, co nemůžeš ovlivnit. Mysli na sebe, na syna.
  Eli, přeju Ti, ať posledním prosincem odejde to špatné, a rok 2018 je pro Tebe novou kapitolou, kterou si napíšeš ty sama. M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upřímnou soustrast, některé momenty v životě jsou tragické, je mi to líto. Zde vidíme, že hlavní je opravdu zdraví. Já jsem si toho naštěstí vědoma a snažím se být vděčná úplně za všechno, protože vidím ty problémy jiných. Jsou dny, kdy jsem šťastná, maximálně. Ale jsou dny (těch je naštěstí jen málo), kdy nevím co dál a jak to bude. Přítel mi vždycky radil, ať nad ničím tak nepřemýšlím a je to. Většinou měl pravdu, pomohlo to. Musím do dalšího roku vykročit s nějakým postojem k životu a více se obrnit!

   Děkuji za pěkná slova. Přeji krásný rok 2018!

   Smazat
 2. Eli, přeji Vám krásné Vánoce a ať se Vám v novém roce vše daří tak, jak chcete, plní se Vám sny a přání, která máte:) Neztrácejte naději, nikdy není vše růžové, ale musíte se na vše dívat s nadhledem a pokud možno s úsměvem - a vidinou lepších zítřků. Někdy je to těžké, ale jde to. Chce to čas, ostatně jako vše. :) Ještě jednou krásné svátky a budu se těšit na nové články v roce 2018 :) Euni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novým rokem se většinou nic nemění. Tento rok byl celkem náročný, takový zlomový. Ty předchozí byly paradoxně lepší, přitom jsem si tehdy procházela peklem (rozchod, stěhování, soud). Je to zvláštní, tento rok je bohužel takový prázdný. Snad bude rok 2018 něčím lepší!

   Smazat
 3. Chudinko, zase další partner k hovnu? A zase si tě nechce vzít, že. Tak šup šup, bež se utěšovat lacinými šminkami a cetkami.
  P.S. nauč se konečně fotit, na ty rozmazané paskvily se nedá dívat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My svatbu ještě neplánujeme, máme v tom jasno, přednost má teď něco celkem jiného. Vím, že je trend se hned vdávat, rychle si udělat děcko a sedět doma na prdeli, ale to jaksi není náš životní styl.

   Přeji krásné svátky bez nenávisti a závislosti na životě někoho jiného! Ať se daří.

   Smazat
  2. Já vím, teď je in udělat si děcko s vymletým mozkem, zahodit kvůli tomu školu, sedět doma na prdeli a nechat se mlátit :D

   Smazat
  3. Rychle se vdát a rychle si udělat děcko...no jo, ale aby to klaplo, chce to dodržet pořadí, jinak z toho máš jen trable.
   PS: nedostalas loni zásnubní prstýnek?

   Smazat
  4. Otec mého dítěte byl inteligentní muž, ať chceš nebo nechceš. Je to dobrý člověk, ale špatný partner. Má své démony a je si toho myslím sám vědom. Nepotřebuje tebe, abys ho soudila. Nevím, co je vtipného na tom, že jsem byla obětí domácího násilí. Ale vím, že nula jako ty mi nesahá ani po kotníky. Hlavně se nerozmnožuj, fuj. Snad si najdeš něco lepšího, co bys mohla dělat teď během svátků, než se ukájet na mém blogu a vysmívat se domácímu násilí.

   Smazat
  5. Rychle se vdát a udělat si děcko? Dítě pro mě není handicap, ani pro mě není žádným omezením. Bývalý partner se vyslovil, prsten mi dal, svatbu chtěl, já kdysi také. Ale nestalo se tak, rozhodla jsem se pro jiný život a nelituji toho. Pořád lepší, než být rozvedená. Ale asi na to máš jiný názor, v tom případě jsi hloupá a jsi zvyklá na něco jiného. Asi někde tvoji rodiče udělali chybu. Svatba pro mě není jen tak ledajaká událost a já si nebudu brát jen tak někoho, protože já se nikdy nerozvedu. Pro ženský jako jsi ty je to jen otázka toho, jak budeš vypadat před okolím. Takový pozér já nejsem. Jde mi o to, jak se cítím a o to, koho miluji. Buď tak laskavá a taková rozhodnutí ponechej čistě na mě. Až moc se montuješ do mého života.

   Smazat
  6. To víš že ti nesahám ani po kotníky, hvězdo. Nikdo ti nesahá! Jsi nejlepší ve své dokonalosti! A hlavně ti všichni závidíme!!!

   Smazat
  7. Nad nikoho se nepovyšuj a nikoho neponižuj - když mě někdo ponižuje, je třeba začít s povyšováním. Jednoduché.

   Smazat
 4. Já nechápu, že si furt nabiháš zveřejňováním takových informací...to vzbuzuje akorát škodolibost. Nikdo ti nezávidí, všichni z toho mají akorát srandu a čekají, až zas něco takového postneš, aby tě mohli provokovat. A ty se ráda necháš. Najdi si kamarádku, které se můžeš svěřovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápeš? Já ti to klidně vysvětlím. Myslíš, že nevím, co mi sem budou některé úchylačky psát? Já kvůli lidem jako ty/vy, nebudu psát to, že se citím vlastně skvěle a jak je všechno jednoduchý a úžasný. Já klidně napíšu, že něco špatně a nebudu si hrát na něco, co nejsem.

   Když jsem dřív nic nezveřejňovala a psala jen pozitivně, byla jsem dle anonymů jen falešná a hrála si na dokonalý život. Když bez ostychu napíšu, že nejsem zrovna nadšená, že je něco špatně, tak jsem hned dle tebe hloupá, že to zveřejňuju?

   Asi jsi moc jednoduchá, když to nechápeš. Kamarádky mám na jiné věci, blog mám od toho, abych psala články a to taky dělám.

   Přemýšlím kolik přátel máš kolem sebe ty, když si takhle ulevuješ na mém blogu ve svátečním období. Zamysli se sama nad sebou.

   Smazat
 5. Pekné zhrnutie ♥ A nádherné fotografie - to hovorím/píšem už niekoľko rokov kontinuálne, ale nedá mi to opomenúť ♥ A neboj, s tou samotou a tým, že sa tie niektoré veci nepodarili tak, ako by si si želala, nie si sama .. :/

  ☃ ❄

  Blog de la Licorne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad budeš mít další rok o něco lepší, důležité je v to alespoň doufat. Ty Vánoce přeci přežijeme! Tak ať máme lepší blogerský rok 2018! :D

   Smazat
 6. Ten anonym... Nektery "lidi" jsou nechutny s....
  Eli, promin, ale ja bych tu zenskou nebo co to je profackovala. Jak si tohle nekde muze dovolit?? Karma je zdarma, mila pani!
  Chapu kazdy tvoje slovo, Eli. Chapu je vlastne spatne. Proste vim, ja se citis:) Preji ti zdravi a stesti v dalsim roce. Marie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co na to říct. Je to smutný, když se někdo na někoho jen tak upne a přeje mu to nejhorší. Nechápu to. Taky mám lidi, kteří mi nesedí, ale mám je v blokaci a mám tím pádem pokoj. Někdo holt nemá charakter a místo toho má bídný život, že má přes svátky čas na psaní takových komentářů. I tobě hlavně zdravíčko!

   Smazat

Děkuji za nový komentář!