Z Brna do Pardubic

By Elizabeth Lore - 12/28/2017

Když jsem poprvé začala uvažovat o stěhování do Pardubic, říkala jsem si, že to tentokrát bude celkem síla. V minulosti jsem se stěhovala často, z Brna do Prahy, z Prahy do Brna, z Brna do Bratilavy, z Bratislavy do Brna. Nikdy jsem se ale nestěhovala úplně sama, na vlastní pěst. Tentokrát jsem se musela ujistit, že to sama zvládnu, že neudělám chybu, že se o všechno postarám. Ani jsem se nenadála a jsou to tři roky, co žiji v Pardubicích. Pořád mi to připadá jako měsíc, pořád si zvykám, znám jen některé ulice, poznávám okolí Pardubic a nové lidi kolem sebe. Často přemýšlím o tom, co všechno se tím pro mě zase změnilo, tím, že jsem se přestěhovala. Hlavně tedy to, že jsem odříznutá od rodiny a od přátel, které jsem znala dá se říct celý život. Odříznutá od všech známých. Na druhou stranu vím, že v Brně se toho hodně změnilo, je tam najednou celkem rušno, spousta cizinců, nový podniků a tak dále. Chybí mi to, že si nemůžu jít na nákup uprostřed noci, protože v Pardubicích je všude zavřeno sotva se setmí. Obchody nic moc, když už tu nějaký konkrétní obchod je, stejně tam je třetina toho, co je v jiných větších městech. Nikdy si na to nezvyknu. Na nákupy musím jezdit do Prahy, jinak mám smůlu. Pardubice se mi ale líbí, sleduji místní dění, zajímám se o mešto jako takové. Zvykla jsem si tady, jsem tu zvyklá na určitá místa a vím, že by mi to v Brně chybělo. Stejně tak i hromada lidí, které jsem tu poznala. Brno je ale stále v mém srdci, stále mám svou mluvu, stále mám ráda hantec a nechci se měnit. • Share:

You Might Also Like

7 komentárov

 1. This cool look suits you!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpovědětSmazat
 2. Na ty nakupy, co tu fotis nemusis snad jezdit do Prahy, na to staci i Pardubice, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty víš kde já nakupuju? Nevíš, co kupuju rodině, synovi, příteli. Nevíš, co přítel kupuje mě. A to jsou věci, které v Pardubicích opravdu bohužel nejsou. Ale rýpat umíš dobře.

   Smazat
 3. Moc pěkný a příjemný post!

  OdpovědětSmazat
 4. Super post !

  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 5. Pokiaľ si šťastná, je to to hlavné ♥ Ja by som si taktiež nevedela predstaviť svoj život bez niektorých vecí, ale zasa by som to brala tak, že "mám pokoj" a ak niečo potrebujem, tak si pre to môžem vždy niekam odskočiť ☃ ❄

  Blog de la Licorne

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!