Oblíbené krémy!

By Elizabeth Lore - 1/01/2018

Krémy, nekonečný problém v mém případě. Pár let se peru s tím, že chci zpevňující krém, ale mojí pleti takové krémy většinou jen uškodí a vyskáče mi akné. Cokoliv mastného mě okamžitě zničí. Je mi 27 let a stále používám krémy pro čištění pleti, pro smíšenou pleť, pro problematickou pleť apod. Ale krémy proti vráskám jsou pro mě většinou zapovězené. Pro pleť je důležitá hlavně hydratace, takže to je jediná cesta, jak mé pleti něco dát. Mám mastnou T zónu, někdy mám suchou pleť kolem úst, oční okolí, prostě samé problémy. Pokud máte tak neposlušný ksichtík jako já, dnešní článek by vás mohl vysvobodit. Mám tu několik krémů, které používám stále, střídám je a kupuji si je pravidelně.


Krémy Clinique jsou obecně výborné, jen mi skoro žádný nesedí. Tento krémový gel mám ráda, ale vyhovuje mi pouze v létě. Zvláštní je, že mi na pleti někdy vytváří divné hrudky, když si přejedu prsty po pleti. Moc se nevstřebává, ale jinak mi vyhovuje. Možná takhle zlobí jenom mě. V tomto případě od tohoto krému očekávám hlavně hydrataci.


Další krém je Sesderma C-VIT, citrusový poklad v krému, tento krém používám pouze večer, přes den bych se moc mastila, takže jedině večer. Pokud máte normální pleť, tak to řešit nemusíte. Tento krém ráda používám také na oční okolí, pokud zrovna používám Biodermu AKN.Krém Bioderma AKN je má největší stálice, jakmile mám problém s pletí, ihned po něm sahám a používám ho každé ráno i večer. Nesmí se používat na oční okolí, ani rty s ním nepřejíždějte!A tady se dostáváme k očnímu krému, Benefit, jednoznačně Benefit. Možná už jste ho viděli v některém z nedávných článků. Pamatuji si, že jsem měla pleť hladší mnohem víc než dřív už po cca dvou týdnech používání. Je to něco, co zrovna já vážně registruju, protože mám strašně citlivou pokožku kolem očí a tehdy jsem měla na očním víčku i ekzém. Měla jsem suchá oční víčka, začervenalá, přecitlivělá. Hodně mi slzely oči a vnější koutky očí jsem měla rudé, bolelo to dost. V takovém případě vidíte zlepšení každým dnem.


Dále rozjasňující krémy, kdysi jsem měla ráda jeden od značky Nivea, ale samozřejmě se přestal vyrábět. Nevadí, Vichy Ideália ho plně nahrazuje, krém hydratuje, projasňuje, ale nedělá žádnou neplechu na obličeji! Ideální na léto, na období, kdy se přes den třeba ani nelíčíte a chcete mít pleť opečovávanou a projasněnou.


A poslední je tento primer. Možná to sem úplně nepatří, ale své krémy používám také jako podklad pro makeup. A tato báze je tak jemná, že bych ji uvítala také jako denní krém. Je jako samet, zanechává na pleti takový pudrový povrch. 


A to by mohlo být k pleťovým krémům asi vše. Berte to prosím jako mé osobní tipy. Každý máme rád něco jiného, ale tohle je to moje, takové ty moje poklady. Mějte krásný zbytek dne! Vaše E.

  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Biodermu AKN používam na lokálne pupenčeky. Za pár hodín sa o ne dokáže naozaj skvelo postarať! ☃ ❄

    Blog de la Licorne

    OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!