Juniorovy knihy

By Elizabeth Lore - 8/16/2018

Všem přeji krásný den! Dnes bych vám chtěla představit novou rubriku na mém blogu, knihy mého syna. V těchto článcích vám budu dávat tipy na knížky pro děti z vydavatelství Albatros. Vzhledem k tomu, že mám doma končně školáka, sázím hlavně na knihy, pokud jde o rozvoj dítěte. Mám to štěstí, že byť můj syn ještě neumí číst, ke knihám má skvělý vztah, za každou novou knihu je rád, je to pro něj jeden z nejlepších dárků. Vzpomínám si, jak jsem pod stromečkem jako malá rozbalovala knihy od Karla Jaromíra Erbena, těšila jsem se na referáty a recitace z mých nových knížek. Malému čteme před spaním, má to moc rád. Tuto rubriku zpočneme knihou od dosti známého autora, Jo Nesbo. Jsem moc ráda, že tvoří i knížky pro děti. Tato je dost netradiční, ale poučná. Propaguje i jisté názory na společnost, se kterými sympatizuji.


Senzační sbírka zvířat doktora Proktora obsahuje také spoustu obrázků, je poněkud děsivá, takže pro kluky super věc. Ale určitě se v ní najde i kdejaká slečna, já jsem jako malá milovala strašidla, upíry a podobně.Je to nádhera.
Tato část je obzvlášť poutavá, je dobré dětem včas vysvětlit, jak to v dnešním světě chodí a jak by to být nemělo. Ovšem záleží na tom, jak na kožešiny pohlížíte vy samotní.
A místo na poznámky o strašidlech.Existují tajemství tak strašlivá, ale zároveň důležitá, že je nelze skrývat. Kolem nás žijí záhadné bytosti, o nichž jste doteď nejspíš nikdy neslyšeli!


A přejdeme k dalším. Tyto dvě knihy jsem vybrala proto, že mi připomínají dětství. Kniha Děti z Bullerbynu byla srdcovka mojí sestry, která je musím říct hrozný knihomol, asi po našem otci. Bratr to samé. Otec nás vždycky vedl k tomu, abychom četli a měli ke knihám vztah. Jeho knihovna byla přes celou stěnu v našem obývacím pokoji a stejně tak to vypadá i u mojí sestry.


Pipi byla úžasná, holčička, která měla podobný přístup k životu jako já. Hlavně tedy perfektní vztah s tatínkem. Pro mě byl tatínek už od malička modla, takže jsem se v Pipi hned našla.


Když jsem sestře tuto knihu ukázala, hned jí bylo jasné, proč jsem ji objednala. A obecně musím říct, že tohle je jedna z mála knih, které děti baví, i když knihy třeba nemusí. Zaujme opravdu i děti, které ke knížkám nic netáhne. Astrid Lindgrenová je obecně výborná autorka.


A něco do školy. Diktáty pro 3. třídu a pro 4. až 5. třídu. Osobně tyto pomocné knížky doporučuji už kvůli učiteli vašeho dítěte. Práce ve školství mi dala hodně zkušeností, co se rodičovství týče. A můžu vám říct, že učitelé jsou za podobné knížky neskutečně vděčné. Nápady na nové diktáty jsou pro učitele poklad. Je to dobrá změna od diktátu ze školních učebnic. A samozřejmě se také vyplatí tyhle diktáty procvičovat doma s vaším prckem. Já jsem na to už připravená a moc se na to těším. Kontrola domácích úkolů z češtiny bude pravděpodobně můj denní chleba, to procvičování je stokrát účinější, než se něco biflovat a trápit se tím. Opakování je matka moudrosti a vyjmenovaná slova budou vaše dítě provázet takřka celou základní školou až do dospělosti.Diktáty nejsou plné doplňovaček, je tam i několik obrázků, křížovek a zajímavých úkolů.


Knihozem, říše dětských příběhů. Heslem vydavatelství Albatros je, že jsou tu proto, aby děti četly. A to je něco, s čím jsem se stotožnila. Je to úžasné a každý rodič jistě ví, co knihy znamenají. V takové krásné krabici nám přišla poslední knížka Malý Mikuláš.Je to původní komiks Malého Mikuláše, takže aktuální oblíbenec mého syna. Zatím neumí číst, takže si s touhle knížkou rád lehne na koberec a prohlíží si obrázky a vypráví si sám onen příběh Mikuláše.


A pro dnešek to bude všechno! Příště se podíváme na něco pro dospěláky. Mějte pěkný den! Vaše E.  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Veľmi zaujímavé knižky! Tá prvá zaujala aj mňa :) ଘ(੭ˊᵕˋ)੭*

    Blog de la Licorne

    OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!