IPL - permanentní odstranění chloupků

By Elizabeth Lore - 2/03/2019

Všem přeji pěkný den! Vím, že vás zajímalo, jak řeším odstraňování chloupků, jelikož jste si všimli, že na blogu mám v článcích a recenzích občas žiletky, občas vosk a podobně. Sama jsem se s tím trápila celkem dlouho. Nejdříve jsou zkoušela různé způsoby odstranění chloupků u kosmetiček. Pak jsem zkoušela depilaci doma, ale se vším byl problém.U depilace voskem mi například na rukou zarůstaly chloupky, už roky s tím mám od té doby problém. Podražděná až spálená kůže, pupínky a puchýře. A nejhorší je pleť, oblast nad horním rtem. Opět depilace voskem, jak doma, tak u kosmetičky. Pokaždě jsem pak trpěla puchýřky, které se postupem času měnily na stroupky a jen jsem se modlila, abych neměla na obličeji jizvy. Olejíčky nepomáhaly. Jediným řešením pak bylo antibiotikum od lékaře. O těchto problémech jsem vlastně na blogu nidky nemluvila. A proto u mě můžete stále vídat klasické žiletky. Nyní používám přístroj IPL, vybrala jsem si Remington IPL Luxe. Před ošetřením pulsním světlem se musí chloupky oholit, protože jinak by se dá se říct spálily. Proto pořád setrvávám u holení, byť jsem žačala používat IPL. U tohoto strojku se mi líbí, že má větší pulsní okénko a pět možností nastavení intenzity. Pulsní okénko má samozřejmě ochranný UV filtr. Pozornost si zaslouží i technologie PROPULSE™, která pracuje na principu ohřívání vlasového folikulu, zaměřuje světelnou energii v kořenové části a zastavuje cyklus růstu chloupků. Světelená energie je absorbována a potlačuje růst chloupků omráčením folikulu. Zní to sice dost odborně, ale depilaci pulsním světlem nelze popsat nijak jinak, aby byla pochopitelná.


Nevýhodou je, že vás to může lehce štípat, proto doporučuji používat režim se znakem pírka pro nejcitlivější ošetření. Jsem velká citlivka a tento režim jsem zvládala úplně v pohodě. Použití je doporučené jednou za týden. Je potřeba, aby bylo dané místo k ošetření zcela vyholené, pokud nějaké chloupky vynecháte, prostě si je tím zábleskem spálíte, jak jsem psala v úvodu. Podzim a zima je k takovému ošetřování ideální. Důležité je také vynechávat místa, kde máte znaménka a tetování. Pokud si pulsním okénkem najedete na tetovaní, je pravděpodobné, že budete mít puchýře. Zvolíte vhodný nástavec a vyberete si stupeň intenzity. Trvalé odstranění chloupků by mělo být viditelné už po třetím použití. Takhle vypadá hlavice. 
Investice do takového přístroje se určitě vyplatí. Pokud si spočítáte, kolik by vás tento způsob depilace stál u kosmetičky, dostanete se k mnohem vyšší částce. A používat ho nemusíte doma jen vy.
Návod je samozřejmě v češtině, doporučuji pozorně pročíst. Je tam hodně rad a upozornění. Nesmíte se před používáním opalovat, musíte se vyhýbat tetování, po aplikaci se nevystavovat sluníčku atd.  Už se opakuji. Proto je nejlepší čas pro IPL právě na podzim a v zimě. Pokud začnete na jaře, stačí si jen hlídat sluníčko a používat UV faktor.A to by bolo myslím vše. Já mám za sebou už ošetření nohou a teď se chystám na obličej. Jaký máte názor na IPLko? Mějte pěkný zbytek dne! Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Wow, seems to be a fantastic device!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpovědětSmazat
 2. Ja mám s holením a celkovo odstraňovaním chĺpkov rovnaké problémy, takže viem presne, o čom hovoríš. Nad týmto prístrojom som už uvažovala veľmi dlho. Uvidíme :) ◡‿◡✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětSmazat

Děkuji za nový komentář!