KNIŽNÍ TIPY

By Elizabeth Lore - 2/22/2019

Pravidelné knižní novinky. Dnes začneme našim oblíbeným časopisem lego, ve kterém je vždycky i figurka. Minulý týden jsme byli v kině na druhém dílu Lego příběhu, jediný film, kde se neskutečně baví rodiče i děti, obzlášť teda tatínkové. V kině byla díky tomu strašně skvělá atmosféra, po dlouhé době se mi v kině hrozně moc líbilo, nikdo neprudil, bylo to fajn. Dokonce jsem musela držet slzy, v jednu chvíli to byl doják. Tak teď zase zpátky k časopisu lego. Vždycky se těšíme na další díl. Samozřejmě už máme královnu Libovůle nebo super díl Kámoši ve vestách (kdo viděl Lego příběh 2, tak ví). Po kině jsme museli zajít do MC Donald's a vychytali jsme hračku Rexe! Emet všude vyprodaný, stejně tak i Batman.


V lego časopise máte spoustu ukolů, omalovánek, celkově kreslení všeho druhu a další zábavné úkoly. Koho by zajímalo víc, mrkněte na můj Instagram, ve feedu najdete highlights s názvem KIDS a tam všechno máte. Vlastně všechny naše díly. Vše máme z Albatros!Máte doma fandu Minecraftu? Já objednávám pro kluky co se dá, Minecraft je super chytlavá záležitost. S tímhle sklidíte u dětí úspěch. Kniha přežití v oceánech je pestrobarevná, krásný svět pro  Minecrafťáky.

A teď už něco pro nás dospěláky. Všechno budu dávat ještě na Instagram, opět hledejte v highlight ve feedu, tentokrát s názvem BOOKS.


Taky někdy vybíráte podle obalu a názvu, který vás prostě upoutá a knížka vás začne zajímat? Tohle nebylo šlápnutí vedle. Už jen, když se mi dostala do rukou. Ze strany jsou dva nápisy, které vidíte pouze když knížku lehce ohnete. Z každé strany je jeden zrcadlový nápis. Tolik knih mi prošlo rukama a tohle vidím poprvé. V knížce jsem při prvním prolistování narazila na úžasný citát Coco Chanel, další znamení, že tohle je prostě knížka, která si mě prostě vybrala. Pokud máte rádi pohodové a poutavé čtení u krbu, tohle je to pravé.


Miri, Soleil a Penny se mohly zbláznit radostí, když se jim a tichému nováčkovi Jonahovi podařilo spřátelit se s Fatimou Ro, autorkou jejich oblíbené knihy. Fatima se stala jejich inspirací, spřízněnou duší, životním stylem. Úplně se někomu otevřít a sdílet svá nejniternější tajemství je přece tak osvobozující! Jenže teď je všechnp jinak. Opravdu je Fatima jen využila? Nebo jim dala novou šanci? Co z toho všeho vlastně byla pravda?
Astrologie vztahů mě zajímá už od puberty. Brala jsem to vždycky na lehkou váhu, neřídím se tím, co říká horoskop, nespoléhám na to, co píše internet. Když už hledám cokoliv z astrologie, snažím se bádat tam, kde jsou alespoň trošku věrohodné informace, ověřené weby. Ovšem už mě nebaví spoléhat na internet a chci se prostě začíst do nějaké knihy, tato se ke mě dostala sice až teď, ale všichni musíme někdy začít. Pamatuju si, když si moje sestra (knihomol obecný) kupovala snáře, stejně tak i další ženy v naší rodině (tetičky) a vykládaly se karty. Vždycky mě to moc zajímalo a líbilo se mi to. Jen je důležité přistupovat k tomu správně a jaksi zodpovědně. Vykládací karty má dneska doma kde kdo, jistou dobu to byl trend, ale co vím, tak těch pravidel je nekonečno. Začít můžete tím, že polovina karet vám musí být darovaná, jinak jsou vám k ničemu. Zní to jako fáma nebo pověra, ale tak to opravdu je. Pokud věříte na výkládání karet, astrologie vás zajímá, věříte na význam snů, tak by bylo určitě fajn informovat se i u lidí, nekoukat jen na Google. Nebo si najít dobré knihy.


Jak pochopit a zlepšit vztahy ve vašem životě. To je pro mě momentálně důležité, sama si říkám, kde je chyba? Tak uvidíme.
Doma mám domácí pekárnu, ale klasické pečení je nejlepší. Já se pečiva strašně moc bojím, když to nevykyne, tak se můžu zbláznit, Posledně jsem se nervovala s vánočkou, dokáže mě to úplně položit. V kuchyni si věřím, ale kynutí je pro mě trest. Vždycky je problém! Takže uvidíme, co mi poví tato krásná knížka od Ivy Trhoňové a Ledmily Gottwaldové.


Dílo Jonase Jonassona je pro mě velkou neznámou. Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět. Pokračování světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Nebudu robotivky přepisovat informace, které vidíte na fotce níže na zadní strané této knihy. Sama jsem ji teprve prolistovala, ale nečetla jsem ji, šetřím si ji a nechci načnout ani stránku.Tyto knížky mám nachystané už pro synka, až se bude ve škole učit o všem, co se v těchto zlých dobách událo. Nechci, aby čerpal jen z internetu. Jednou z nich bude mít referát. Sice si ještě počkám, ale takové knížky prostě v knihovně musíme mít. Můj otec mě vždycky učil vše o válce, vše o nacistech, o tom, jak to bylo, co je správné a co ne. Už jako malá jsem řešila, kdo je ten hodný a kdo zlý, sotva jsem tomu rozuměla, ale stejně mi to otec vše trpělivě vysvětlovat a učil mě vše o nacismu, komunismu a válkách. Ráda bych ještě ulovila nějakou knížku o Pearl Harbouru, k tomu taky dost tíhnu. Doufám, že to bude syna zajímat stejně jako tehdy mě. Nerada bych, aby to pro něj bylo jen tím, co se musí ve škole učit.

A pro dnešek je to vše. Další informace budete mít tedy postupem času na mém IG! Mějte pěkný zbytek dne. Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Tá Astrológia vzťahov vyzerá fakt zaujímavo :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patří zrovna k těm dražším knihám (tj 499,-), ale stojí za to.

   Smazat

Děkuji za nový komentář!