Zkouším gel laky SEMILAC

By Elizabeth Lore - 12/30/2019

Všem přeji pěkný den! O tom, jak to mám se svými nehty už víte z nedávného článku. V krátkosti, byla mi zjištěna nehtová lupénka a moje nehty už nejsou dokonalé jako dřív, bohužel jsou v celkem hrozném stavu a k tomu jsem začala být alergická na laky Alessandro. Googlila jsem a je to časté, že si člověk vypěstuje alergii na nějakou značku laků, kterou roky používá, nevím čím to je, proč to tak je, ale bohužel jsem měla vážně smůlu a nalakovat si nehty už pro mě není moc snadné. Nehtová lůžka jsou mastná , kůžička se trhá, nehty se lámou všemi směry a prostě uprostřed klidně prasknou, ze stran, no je to peklo. Přešla jsem na gellak, který se sice musí odstranit acetonem nebo zbroušením, ale je to aktuálně jediná možná varianta. Nic jiného mi na nehtech nedrží. Nebylo ani jisté, zda mi bude držet gellak, jelikož se lůžka nehtů díky nehtové lupénce mastí. Aktuálně zkouším už pár týdnů Semilac Paris. Objednala jsem si celou sadu, Notino má od Semilacu úplně všechno.


Mám tu hrubší pilník na odstraňování gellaku, nebrousím s ním hrany a tvar nehtů, na to je opravdu moc hrubý. Jeden pilník vydrží dost dlouho a sundání je s ním celkem rychlé, jen to chce cvik. Ze začátku jsem si broušením odrbala i kůžičku, ale to už bylo jen o praxi. Po zboušení použiji bloček, který na nehtu vytvoří dokonale hladký povrch. Používat můžete i nějaké vitamíny pro nehty před nanesením gellaku a hlavně na závěr používám olejíček na nehtovou kůžičku, aktuálně mám Sally Hansen
Samilac UV Hybrid base/top je podlak i nadlak, tedy basecoat a topcoat v jednom. Nejdůležitější je nanášet tenkou vrstvu. Lampu mám UV/LED, nehty dávám do lampy vždycky na 60 vteřin, ale občas nechám i déle. Pokud jde o lampy, nedoporučovala bych ty obyčejné zářivkové. Je důležité a pohodlné mít časovač a senzor pohybu, kdy vlastně do lampy vložíte ruku a lapma hned funguje, stejně tak se i vypne, pokud ruku vytáhnete. Nebavilo by mě si čas stále hlídat, lampu tlačítkem pokaždé zapínat a vypínat.


Moc s emi líbí obaly těchto laků, nahoře jsou odstíny ve tvaru diamantu a holografické detaily. Vybrala jsem si neonově růžový, je opravdu hodně neonový, takhle neonový lak moc značek nevyrábí. Pák mám lila, světle růžový, tělovy, nádherně dokonale červený a bílý.
Pastelové barvy nanáším ve dvou vrstvách a bohatě to stačí.

K odstranění jsem si vzala aceton, ale nehty zatím brousím. A před aplikací vždycky používám nehotvý čistič, který používám zároveň i na odstranění výpotku. Odstranění laku acetonem je také snadné, použijete buničinu, tu namočíte acetonem, každý prst dáte na buničinu s acetonem, zamotáte celé do alobalu a necháte chvíli působit.
A to je k dnešnímu postu všechno. Pokud máte nějaké tipy a rady, pokud jde o gellak nebo i nehtovou lupénku, tak sem s tím. Přeji vám všem pěkn zbytek dne! Vaše E.

  • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

Děkuji za nový komentář!