RUM BUMBU

By Elizabeth Lore - 4/04/2021

Zaujal vás název rumu BUMBU? Mnohé zaujme i krásná lahev s korkovým uzávěrem, některé zase poutavý název. A jak vlastně vzniknul? Na Malých Antilách si námořníci v šestnáctém a sedmnáctém století do svého rumu přimíchali různé karibské ingredience a říkali mu právě bumbu. Tento rum i dnes vzniká za použití stejných místních přírodních ingrediencí a je založen na původním receptu. Nepřidávají se do něj žádné příchutě ani umělá barviva. Je to nejvoňavější rum, který mi kdy prošel rukama. Velikonoce letos oslavíme doma a právě tento rum nám to udělá hezčí! 


Vyrábí se v historické palírně na Barbadosu. Palírna byla založena už v roce 1893 a co je opravdu zajímavé, tak to, že je v nepřetržitém provozu víc něž 120 let! Vzniká kolosovou destilací z cukrové třtiny, která je získávána z několika ostrovů Malých Antil. Například z Kostariky, Salvadoru, Hondurasu, Dominikánské republiky nebo Brazílie. Rum je destilován v malých dávkách a je ručně míchaný. Každá lahev v sobě ukrývá poctivé řemeslo, práci a tradici. Jen ta představa, že si vychutnávám rum, který vznikl v palírně, která funguje už tak dlouho. Tento rum má jednoznačně nejhezčí příběh. Nejde o žádnou rychlokvašku, ale o nápoj s vlastní duší. Spoustu let odpočíval v dubových sudech, než se dostal k nám na stůl. V jeho chuti můžete každým douškem objevovat tóny karamelu a kávy, skořice, pražených ořechů, vanilky, nového koření a sladkých ovocných podtónů. Je velice jemný a delikátní. Jeho jantarová barva výpadá krásně a znak na lahvi jí dává správný pirátský nádech. 
Rum máme rádi v tančících skleničkách s oblým dnem. Samozřejmě se nikdy nepřevrhnou, pokud tedy nekopnete do stolu. A nikdy se nerozlijí, jen se pohupují a tančí. Máme celou sadu a jsou u nás moc oblíbené, návštěvu vždycky zaujmou. A nás moc baví!
A to je pro dnešní den už všechno! Doufám, že i vám učaruje tento úžasný rum jako nám. Osobně jsem nikdy nečekala, že narazím na tak skvělý rum s dokonalou chutí. Je to moje srdcovka. Tak snad vám bude chutnat a přeji vám krásný zbytek dne! Vaše E.

  • Share:

You Might Also Like

0 komentárov

Děkuji za nový komentář!