RUM BUMBU

By Elizabeth Lore - 4/04/2021

Zaujal vás název rumu BUMBU? Mnohé zaujme i krásná lahev s korkovým uzávěrem, některé zase poutavý název. A jak vlastně vzniknul? Na Malých Antilách si námořníci v šestnáctém a sedmnáctém století do svého rumu přimíchali různé karibské ingredience a říkali mu právě bumbu. Tento rum i dnes vzniká za použití stejných místních přírodních ingrediencí a je založen na původním receptu. Nepřidávají se do něj žádné příchutě ani umělá barviva. Je to nejvoňavější rum, který mi kdy prošel rukama. Velikonoce letos oslavíme doma a právě tento rum nám to udělá hezčí! 


Vyrábí se v historické palírně na Barbadosu. Palírna byla založena už v roce 1893 a co je opravdu zajímavé, tak to, že je v nepřetržitém provozu víc něž 120 let! Vzniká kolosovou destilací z cukrové třtiny, která je získávána z několika ostrovů Malých Antil. Například z Kostariky, Salvadoru, Hondurasu, Dominikánské republiky nebo Brazílie. Rum je destilován v malých dávkách a je ručně míchaný. Každá lahev v sobě ukrývá poctivé řemeslo, práci a tradici. Jen ta představa, že si vychutnávám rum, který vznikl v palírně, která funguje už tak dlouho. Tento rum má jednoznačně nejhezčí příběh. Nejde o žádnou rychlokvašku, ale o nápoj s vlastní duší. Spoustu let odpočíval v dubových sudech, než se dostal k nám na stůl. V jeho chuti můžete každým douškem objevovat tóny karamelu a kávy, skořice, pražených ořechů, vanilky, nového koření a sladkých ovocných podtónů. Je velice jemný a delikátní. Jeho jantarová barva výpadá krásně a znak na lahvi jí dává správný pirátský nádech. 
Rum máme rádi v tančících skleničkách s oblým dnem. Samozřejmě se nikdy nepřevrhnou, pokud tedy nekopnete do stolu. A nikdy se nerozlijí, jen se pohupují a tančí. Máme celou sadu a jsou u nás moc oblíbené, návštěvu vždycky zaujmou. A nás moc baví!
A to je pro dnešní den už všechno! Doufám, že i vám učaruje tento úžasný rum jako nám. Osobně jsem nikdy nečekala, že narazím na tak skvělý rum s dokonalou chutí. Je to moje srdcovka. Tak snad vám bude chutnat a přeji vám krásný zbytek dne! Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

 1. Great post! We would like to feature your post on Tropika Club too if that's possible?
  Tropika Club Deals is part of the Tropika Club ecosystem:

  Tropika Club Magazine – Get the latest scoops on beauty, grooming and wellness
  Tropika Club Deals – Search for the best voucher and coupon deals
  Tropika Club Bookings – Discover and book services at amazing off-peak discounts

  Tropika Club Magazine crafts and curates articles for the discerning male and female. We provide up-to-date articles on Beauty and Vogue for gals, and articles on Grooming and Style for guys. Supporting Tropika Club’s vision to bring the best beauty, wellness and fitness services to our visitors, we also have a review section on the best services and selections under Top Picks.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za nový komentář!