Blogování

By Elizabeth Lore - 6/07/2018

Hezký den všem! Dnes to bude o blogování, po roce si zase řekneme něco k tomu, jak se to má a nemá. Dlouho tu nebylo nic čistě o mém blogu nebo o mě. Čím bych asi začala, určitě jste si všimli, že blogy to teď nemají moc jednoduché, stejně tak je na ústupu i Facebook a všemu teď vévodí Instagram. Dlouho jsem to nechtěla akceptovat a stále jsem se věnovala spíš blogování. Vím, kolik je s blogem práce, není to jako s Instagramem, který má dnes už každý. Na Instagramu se většinou nemusíte trápit s podobou fotek, s rozlišením, s nastavením a už vůbec ne s obsahem článků, protože články tam prostě nejsou. Na Instagramu máte prostě jen fotku a k ní nějaký komentář, ale článkem se to nedá nazvat. A stejně tak se nedají uživatelé Instagramu považovat za blogery! To je slušná mýlka, protože účet na IG z vás nedělá blogera, blogování obsahuje psaní, focení, ovládání techniky, vyžaduje slušnou slovní zásobu nebo alespoň umění psát a tvořit něco, co vás odliší od ostatních. Vytvořit blog a plácat se s tím několik let, to je prostě odvedená práce, ale účet na Instagramu, to prostě s blogem nemá co dělat. Je fakt, že i blogeří (jako jsem třeba já) fungují jak na blogu, tak i na Instagramu, není to nic proti ničemu, proč by ne. Abych to shrnula, nemám ráda, když vidím jméno nějaké influencerky a před jménem je označení blogerka! Je to smutné, dnes je bloger (nebo blogerka) prostě kdokoliv. S blogováním jsem začala v době, kdy u nás skoro nikdo nevěděl, co to vlastně blog je a k čemu to slouží. Dnes už jsou blogy celkem známé, což je super, ale díky těmto rádoby blogerům jsou blogy vnímané jinak, než bych já osobně chtěla. Pokud jde o Facebook, ten jsem vypustila úplně, je fakt, že blog i Instagram sežerou hodně času, obzvlášť pokud jste aktivní jako já, čili na obou platformách. Těžko se to popisuje, ale zjednodušeně řečeno, obsah na mém Instagramu se nese v jiném duchu, než můj blog. Tady mám lifestyle, beauty tipy, outfity. Ale na Instagramu mám trošku kontroverznější příspěvky, odvážnější fotky. To znamená, že musím fotit na IG a pak ještě na blog. Cokoliv odprezentuji zde pak musím znovu nafotit ještě telefonem a nasdílet to na Instagramu. Ale vidím výsledky a tak to dělám ráda. Uvidíme, kde bude Instagram za pár let a kde budou blogy, na to jsem zvědavá. 


svetr Dresshead nadkolenky Cool Socks 

 • Share:

You Might Also Like

27 komentárov

 1. Neskutečná fotka, moc ti to sluší, a máš nádherné bryle.Tady jsi opravdu top.Mě prave bavi, že tvůj blog a ig jsou rozdílné, mám moc ráda tvoje fotky, takže tvůj ig je taková moje oddechovka a balzam na duši, a klidně i přiznám, že trochu šmíruji, co máš nového atd.Myšleno samozresam v dobrém.Blog sleduju od tvých začátků, a jako jednomu z mála, jsem mu po celou dobu věrná, je vidět úžasný posun dopředu.Jen mě mrzí, že už se nedají dohledat tvoje články a fotky, když jsi začínala, myslím, že nejen já, bych ráda zavzpomínala.Každopádně, blog i ig jsou super, a sleduju tě moc ráda.Ella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Áno, s tým súhlasím. Tiež tento blog sledujem niekoľko rokov a doteraz si pamätám na niektoré články :))

   Vymazat
 2. Na to označení blogger mám úplně stejný názor, taky to hodně na instagramu vidím a u některých osob je to až směšný.
  Jinak po přečtení úvodu jsem se lekla, že s blogováním končíš a přesouváš se komplet na instagram. No jsem ráda, že ne:)
  Jinak fotka s brýlemi je naprostá pecka, měla bys je nosit pořád!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, mnohdy je to až směšné. A tím nemyslím někoho, kdo chce holt začít a třeba to ani neumí. Ale nejhorší jsou takové ty bulvární celebrity apod. Ty vůbec nevědí, co je to blog.

   To je od tebe hezké, že jsi se lekla, pěkně se to čte musím říct. Snad budu mít pořád dost elánu na blog psát! Fotit a tvořit. V minulosti jsem o blog málem přišla, ale jen díky tlaku mého bývalého přítele atd. Bohužel nepřejícnost může člověk pocítit i od svých blízkých. Ale nedala jsem se, omezování už bylo sakra dost. Jsem ráda, že blog stále funguje. A jsem moc ráda za milé čtenáře (jako jsi ty).

   Brýle nosím poslední rok, zdravotně to jde se mnou z kopce, ale brýle jsou ještě v pohodě! :D

   Vymazat
 3. Ach jo, zase clanek o nicem. Ty jsi roky znama jako “uhadana zamindrakovana” blogerka. Skvela blogerka dokaze byt i pouze na IG, tak nas nekrm nesmysly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až bloknu anonymy, tvůj život asi bude postrádat smysl, že? Když mi sem píšeš pořád dokolečka.

   Vymazat
  2. Toto je komentár oničom, pokiaľ si niekto myslí, že tento článok je oničom ..

   Vymazat
 4. A přesně podle tvé definice tys nikdy žádná blogerka nebyla. Slovní zásoba nula, obsahová hodnota článků nula. Jen hromada prázdných plků a nesmyslných fotek bez obsahu. Ale lži si do kapsy, když tě to baví :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty budeš zase ta, co mě už roky nemůže skousnout, že? Tak hlavně, že sem pořád chodíš psát a sdělovat mi své poznatky.

   Vymazat
  2. Slovná zásoba je prirodzene kreovaná rozličnými faktormi, čiže toto tvrdenie je absolútne irelevantné :D

   Vymazat
  3. Prosímtě Gábino, choď si masturbovat jinam, už jsi tady trapná.

   Vymazat
 5. Nevím, jak moc je fotka reálná (známe dnešní úpravy všude a všech, že ano :), ale věřím, že u Tebe zcela nebo velmi, a jsi fakt NÁDHERNÁ. Málokomu tak jdou brýle, a celkově, skvělé vlasy, rty, prostě krása. Instagram mě štve a nesleduju nikoho, vadí mi právě až moc velké úpravy fotek (i u přirozeně pěkných holek) a taky kupování si liků nebo followerů, pokud vím, dělá to třeba Andrea Verešová, a je to fakt trapas :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na fotce nemám nic nijak upravené, moje fotografka má kvalitní světla i foťák, mám jen zvýrazněné kontrasty, každá fotka se musí nějak upravit, aby nějak vypadala (jinak by si fotograf uříznul spíš ostudu). Ale není na ní nic měněno, tvary, postava, obličej, nic.

   A k té Verešové, pořádně jsem ani nevěděla která to je, české celebrity moc neznám. Nesleduji je. Baví mě pouze kultura, herci a trošku politika. Jinak sleduji zahraniční blogery a jiné známé tváře.

   Vymazat
 6. Teda...Vám to sluší! Ne, že by Vám to jindy neslušelo, ale takhle v těch brýlích, to je pecka:-)! Jste krásná! Jinak co se týče těch blogů, máte naprostou pravdu. Dnes už totiž nikdo nechce nic číst, ani knihy natož články, raději se všichni dívají na vyfiltrované fotky, které mají k realitě opravdu hodně daleko a čtou se jen popisky, které se od reality také tak nějak vzdalují, každý se jen chlubí tím, co materiálně vlastní a o tom život vůbec, ale vůbec není:). Je to smutné, snad se to časem vrátí zase někam na únosnou hranici. U mě stále vedou knihy a pár blogů, na které se ráda vracím, např. na ten Váš:-) Instagramový vyumělkovaný svět mě moc nebere:) Mějte se krásně, Eliz! Euni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že se v brýlích líbím, holt časy se mění a já jsem obrýlená, proč se za to stydět.

   Na Instagramu také funguji a bohužel tam jsou ty vyfiltrované fotky vyžadovány veřejností, bez toho to nejde. Já se přizpůsobuji trendům, pokude jde o ten Instagram, tak nějak musím.

   Ale je fakt, že blogy jsou takové upřímnější.

   Vymazat
 7. Když bloknes anonymy, jak si budeš psát sama odpovědi:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ale z komentářů vůbec nic nemám. Proč bych si je sem psala. Na počet komentářů nehraju, není to potřeba. Kdybych si psala sama komentáře, tak jich mám u článků asi mnohem víc, ne? Vy už jste všichni úplně pošahaní a vymýšlíte si na mě kde co. Přestává mě to bavit.

   Vymazat
  2. Komentáre v dnešnej dobe už nemajú takmer žiadnu výpovednú hodnotu, hlavne preto, že mnoho ľudí už na ne, žiaľ, "nemá čas".

   Vymazat
 8. Eli ty jsi fakt roztomila na té fotce ! A všem haterum ať si jdou prdnout !Buď taková skvělá pořád jaká jsi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, seš hodnej! Brzo se zas vidíme! Víc takových čtenářů...

   Vymazat
 9. Instagram mi, co se fotek týče, zase tolik nevadí. Asi záleží na tom, koho zrovna sledujeme. Větší problém mám co se týče shromažďování dat z takových sociálních sítích, ale i na blogách. Můžeme se od toho distancovat, ale úplně zabránit asi ne. :/
  ATUNAI

  OdpovědětVymazat
 10. Mě nejvíc ,,baví" to, jak všechny blogerky, včetně tebe, mají pořád neustálou potřebu všem dokazovat, jaká je to práce, strašně dřiny apod. Proboha, jednou jste si to vybraly, tak nás ostatní nepřesvědčujte o tom, že to je náročné pomalu jako fárat v dolech. Já mám taky poměrně náročnou práci, ale je to moje práce, očekává se, že budu něco dělat, bude to mít výsledky a tak makám na nefrflám pořád dokola!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby veřejnost z blogování nedělala práci pro flákače, pak by se blogerky nemusely obhajovat tím, že to prostě z nebe nespadne a musíte kvůli tomu hodně obětovat. Ale víš co? Napíšu rovnou celý článek! Takže vydrž.

   Vymazat
  2. Tebe sa tí anonymovia na blog opäť nahrnuli, ako pozerám :D Tiež som o tom písala niekoľko príspevkov, dokonca som minule postla aj krátky príspevok na Instagram. A kto nepociťuje vďaka blogovaniu časový deficit, tak pravdepodobne nebloguje reálne. Ak by malo platiť tvrdenie z komentáru vyššie, človek by si nemohol už ani na svoju prácu sťažovať, ak si ju už vybral ;)

   Vymazat
 11. Pěkný... tak jsem se znovu utvrdila v tom, že instagram nebude nic pro mne... neb já daleko radši píšu a píšu a píšu... a fotky mám u článku spíš jen ilustračně a ještě k tomu sotva u poloviny z nich, většinou spíš jen u kreativních fotonávodů... Tak díky ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ty fotky na blogu spíš článek doplňují. Ale na IG jsou fotky důležitější, než nějaká slova.

   Vymazat
 12. V tom porovnaní blogu a IG účtu s tebou úplne súhlasím! A najviac ma vie pobaviť, ak niekto začína na IG, ale "aby sa nepovedalo, tak si založia aj blog :D

  A vlastne súhlasím so všetkým! Moje začiatky blogovania siahajú do roku 2009 a niekto sa považuje za "skúseného" blogera, keď má blog ani nie pol roka ..

  Okrem toho krásna fotografia ♥ Si na nej nádherná ♥ ❀✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat

Děkuji za nový komentář!