REKONSTRUKCE NAŠÍ KUCHYNĚ - 2. ČÁST

By Elizabeth Lore - 4/15/2021

Všem vám přeji krásný den! Dnes mám pro vás finální podobu kuchyně, která se nakonec celkem změnila a to z mnohých důvodů. Také mám pro vás dnes více detailů a informací k finálnímu provedení. Co, proč, jak! Změnila se celkově barva kuchyně, z původní lakované sněhové bílé, která by byla zřejmě pro rodinu s dětmi nepraktická, bude dřevo v teplém nebo studeném tónu, díky tomu se pracovní plocha změní z dřevěné na bílou a změnilo se i pozadí na obou stranách. Jedna stěna bude mramorová, druhá bude s kamenným šedým obkladem. Kombinace teplé a studené se mi v tomto případě moc líbí, ale ještě není zcela jasné, v jakém odstínu nakonec dvířka budou. Jde to krásně dohromady, světlo pod skříňkami je také studené, teplé žluté světlo jsem nechtěla a nebylo by to hezké, když světlo dopadá na bílou pracovní plochu, která má jemný vzor jako mramor. Spojují se tak obě části kuchyně. Pokud jde o umístění skříněk, díky vlhkosti v našem domě si nemůžeme dovolit dávat skříňky až ke stropu a hlavně se musí nějak zavěsit, takže menší prostor by tam stejně musel být. Dvířka skříněk mám na jedné straně se sklem a to proto, že si plánuji vystavit pár kousků Rivièra Maison a možná i své kuchařky. Sice to není pro někoho moderní, ale trendy se mění a já nepotřebuji úplně sterilní prostředí. Už tak budou všechny spotřebiče vestavěné, tedy schované, včetně mikrovlnky a tak nepotřebuji mít v kuchyni jen dvířka a nic jiného. Chci mít i skleněnou vitrínu. Chápu, že se to někomu zdá nehezké, plně tomu rozumím, ale věřte mi, že tohle bude vypadat dobře! Musím podotknout, že jsem si nic nenavrhovala sama a vše bylo navrženou designérkou podle toho, co mám ráda, podle toho, co jsem říkala, že mám ráda, že sbírám nádobí, že mám vzácné kousky, že chci aby to bylo jiné a aby z toho dýchal domov. Jen naslouchala a vytvořila prostor, který neměl chybu. Stejně tak vnímala, že mám ráda mramor a kameny, dřevo a studené světlo. Vytvořila kombinaci, která ladí a funguje. 


Mám už spoustu doplňků i různého nádobí. Vždycky jsem si chtěla pořídit kameninové a barevné talíře, které by měly asymetrický tvar, takže jsem je konečně sehnala na Bonami. Vybrala jsem pro nás talíře  prémiové kvality Costa Nova Brisa v oválném tvaru, jsou z glazované kameniny, která je vysoce odolná a leccos vydrží. Jsou vhodné i do myčky, jen je potřeba dávat pozor na takzvané teplotní šoky, ty kamenině neprospívají. Jeden talíř má 600 gramů, jsou to talíře na celý život, pokud vám tedy nešťastně neupadnou. 


A říkala jsem si, že by se na naši mramorovou linku skvěle hodila i nějaká soška, vždycky jsem milovala Kare Design, takže tahle zlatá želva byla jasná volba, má skoro 30 centimetrů, takže malá zrovna není a bude dominantním doplňkem v naší kuchyni. 

Doufám, že se vám finální podoba líbí a budu ráda za vaše poznatky, ať už zde, na Instagramu nebo v soukromých zprávách. Pokud se vám moje vizualizace líbí, můžete se podívat na www.onlineinterier.cz a vytvořit si vlastní nebo kontaktovat přímo moji designérku, která vám poradí. Mějte krásný zbytek dne! Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. "
  Great post! We would like to feature your post on Tropika Club too if that's possible?
  Tropika Club Deals is part of the Tropika Club ecosystem:

  Tropika Club Magazine – Get the latest scoops on beauty, grooming and wellness
  Tropika Club Deals – Search for the best voucher and coupon deals
  Tropika Club Bookings – Discover and book services at amazing off-peak discounts

  Tropika Club Magazine crafts and curates articles for the discerning male and female. We provide up-to-date articles on Beauty and Vogue for gals, and articles on Grooming and Style for guys. Supporting Tropika Club’s vision to bring the best beauty, wellness and fitness services to our visitors, we also have a review section on the best services and selections under Top Picks. "

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherná, světlá a prostorná :)
  Takovou kuchyň docela závidím :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj,
  i když nekomentuju, sleduju tě pravidelně. Kuchyně vypadá moc pěkně, jen jedna věc, která mě přinutila napsat. Ten dřez v rohu je naprostý nesmysl. Toto umístění ti zabrání ho pohodlně používat. Budeš muset stát na štorc a bude to nepohodlné, protože nebudeš mít místo na loket. Pokud budeš mít zapnutou i troubu, bude to ještě horší. Posuň ho tak, abys měla místo aspoň na odkapávač. Neber to ve zlém :)

  Věř mi, já to zažila v jednom bytě na dovolené a i když jsem připravovala jen snídaně, a ještě ne každý den, tak se ten dřez nedal normálně použít a strašně mě to štvalo. A to byly jen dva týdny. Pokud to tak budeš mít natrvalo ve svém domově, tak z toho časem zešílíš ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za nový komentář!