PAYOT

By Elizabeth Lore - 4/20/2019

Znáte Payot? Je to skvělá francouzská kosmetika, kterou jsem doposud nezkoušela. Ale našla jsem ji za zlomek ceny, takže jsem neotálela a vybrala jsem si produkty pro každodenní použití. K péči o pleť používám vždycky čistící pěnu, krém, oční krém, masku a tonikum (občas micelárku na konkrétní oblast pleti). Takže začneme! 

Vybrala jsem si Payot Les Démaquillantes Mousse Micellaire Nettoyante čistící micelární pěnu a micelární vodu s pumpičkou ze stejné řady. Micelárky buď milujete nebo nenávidíte, já micelárku používám jen v období, kdy se mi hodně mastí pleť (do teď jsem teda nevypozorovala co to v mém případě způsobuje). A micelární pěny obecně používám pro čištění pleti ráno i večer (pokud máte občas problémy s akné, tohle je nejlepší volba pro denní čištění, ale musíte k tomu používat hydratační krém). Pak tu mám Payot Hydra 24+, pleťový krém. Nemastí, pleť je ihned hydratovaná, pružnější (s mou smíšenou pletí mám problém s pnutím, ale i s mastnotou, hydratační krémy jsou moje záchrana). Pokud jde o pleťové krémy, vyhovují mi spíš ty na gelové bázi. Pokud jde o tuto řadu a pleťové krémy Hydra, můžete si vybrat mezi několika druhy. Je tam sorbet, gelový krém aj.A nakonec rozjasňující krém na oční okolí Payot Clarte Des Yeux Lightening. Většina očních krémů je mastná, takže mám pak mastné oči, řasy, oční víčka a nesnáším to. Tenhle krém je jemný, takový sametový. 
Ze stejné řady jako krém pak pleťovou masku pro dehydratovanou pleť. Masku si dávám na obličej i krk, nechávám dle návodu působit deset minut a pak smyji. Hloubkově hydratuje a zbavujě pleť mimo jiné pnutí.
Závěrem musím poznamenat, že omlazující krémy jsou sice dobré, ale nic není důležítějšího, než hydratace pleti a dodržování pitného režimu, obyčejná voda a ovocné/zeleninové šťávy. A od kožní lékařky vím, že hydratační krémy jsou dobré i na akné! 

  • Share:

You Might Also Like

4 komentárov