VELIKONOČNÍ CUKROVÍ

By Elizabeth Lore - 4/12/2020

Jak jste se letos připravili na Velikonoce? Je mi jasné, že spousta rodin letos Velikonoce úplně vynechá. Já jsem člověk, který si umí i ten nejhorší den prostě zpříjemnit. A hlavně to děláme přece kvůli dětem, takže vajíčka doma máme, zdobíme, vyrábíme, natrhali jsme si zlatý déšť a Velikonoce oslavíme stejně jako každý rok. Letos jsem dělala mazanec, cukroví a mám připravenou zásobu sladkostí a vajíček pro svoje dva koledníky. 


2 žloutky
350g hladké mouky
1 balíček vanilkového cukru
250g másla
120g moučkového cukru
1 lžička citrónové kůry


Předpokládám, že všichni víte, že je nutné vypracovat hladké těsto, uválet rovně plát těsta, podsypávat moukou a vykrajovat cukroví. Kažopádně pečení je na 170 stupňů po dobu 10ti minut maximálně, já peču 7 minut. Určitě znáte svoji troubu, takže si dejte pozor jak dlouho přesně péct. 


Znáte porcelánové hrníčky 58PRODUCTS? Je to značka nádobí s legračními ksichtíky. Já si pořídila zatím dva hrníčky, ale potřebovala bych určitě ještě vázu a dvě misky, minimálně! Já je našla na Bonami. Nebo můžete nakoupit na oficiálním webu. 

A to je pro dnešek vše! Přeji vám krásný zbytek dne a hlavně si Velikonoce alespoň trošku užíjte! Vaše E.

 • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

 1. Ja teda tuto Velku noc nejak neriešim. Nemáme ani výzdobu, ani nič nepečiem... Sama neviem, prečo, ale tak to nejak vyšlo tento rok. Ved vypekám počas celej karanteny čosi :-)
  Ale toto tvoje cukrovi - milujem.. len teda pečiem ho hlavne na vianoce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás ani Velkou noc nemáme, jen Velikonoce, ale když jsem bydlela na Slovensku, tak to tam lidi dost hrotili a slavili všude. Jen je jasné, že teď v karanténě je to jiné.

   Já na Velikonoce upekla mazanec a to linecké ve tvaru vajíček, což během roku nedělám a linecké jen na Vánoce. U nás v ČR jsou Velikonoce pro křesťany důležitější svátek než Vánoce.

   Ještě teda musím dodat, že je to jiné když máš doma děti, to se na to ani vykašlat nemůžeš. Nebo alespoň u nás to nejde, malý se na to těší a to je hezký.

   Vymazat

Děkuji za nový komentář!